„Nebudu tady nikomu dělat kašpárka. Dokud mi hlavní sponzor klubu nezaplatí, nebudu chodit na tréninky ani zápasy,“ rezolutně prohlásil kapitán Martin Rejthar, borec s extraligovými zkušenostmi. Rozhovor s ním čtěte ZDE.

„Kluci slíbili, že proti Velkému Meziříčí ještě nastoupí a odehrají to. Odehráli. Co víc říct?" krčil rameny trenér Kolína Stanislav Bednář.

Jeho svěřenci se v neděli za zvláštní atmosféry utkali se soupeřem z Vysočiny. Za remízu 4:4 po bídném výkonu si ale připsali jen jediný bod. To je pro postupového aspiranta žalostně málo.

„Ztratili jsme body, nehráli jsme dobře. Nehrálo se v takové atmosféře, aby se zápas mohl vyhrát. Kluci měli hlavy jinde než na ledě,“ připustil Bednář, který ale kolem hlavního problému jen kroužil a konkrétní nebyl. „Byli jsme rádi, že někteří hráči, kteří si po zápase odvezli výstroj domu, ještě dneska nastoupili,“ dodal. A koho šlo? Kromě Rejthara se sbalil i gólman Biegl (ten nastoupit nemohl pro svalové zranění) a v Kolíně už se neukáže zřejmě ani Peter Barinka. Ten je sice na měsíční zkoušce v extraligovém Zlíně, ale o návratu do Kolína prý neuvažuje.

Na druhé straně barikády v nedělním duelu stál loňský kouč Kolína, letos kormidelník Velkého Meziříčí, Bohumil Prachař. Ten rozhodně spokojený byl. K dosud získaným devíti bodům byla remíza výtečný výsledek. „Jsem spokojený. Dostali jsme se rychle do vedení. Za stavu 0:1 jsme ale pustili domácí do hry a Kolín byl pak v první třetině lepší. Na začátku druhé části jsme dali my dva rychlé góly a hra se změnila. Řekl bych, že remíza je spravedlivá. Zvedáme se, takže jsem rád,“ řekl Prachař.