Kdyby Kolín sehrál celý zápas tak, jako první třetinu, nikdy nemohl sVelkým Meziříčím ztratit body.

Pavel Prachař, syn exkolínského kouče Bohumila Prachaře zloňské sezony, sice hostům rychle už ve 2. minutě získal šťastnou dorážkou náskok, ale pak přišly velké chvíle Kozlů. Napřed v5. minutě zakončil Kubát parádní souhru nově poskládané první útočné řady. Lahůdku mu servírovali Mejzr s Taragel´em. Vzápětí Čtvrtečka nasměroval ránu švihem do růžku meziříčské klece a poté Kubišta šikovně počkal na vhodný moment, aby zužitkoval Grillovu výzvu. Světlé domácí okamžiky se vešly do necelých tří minut a v 8. minutě to bylo 3:1.

Hostující kouč Prachař si vzal oddychový čas, aby zmobilizoval síly a do branky poslal náhradníka Pekárka. Ten si hned poradil spokusem Mišky a načal cestu svého týmu za nerozhodným výsledkem.

Kozlové sice ještě do konce první třetiny jasně na ledě kralovali a Kubišta po další ukázkové akci nastřelil tyčku, jenže po první přestávce domácí totálně vyklidili pole. A přišly dva bleskové tresty srovnané do pouhopouhých třiatřiceti vteřin. Na svědomí je měl kanonýr Krča, který napřed zotočky dorazil za Melnova záda svoji střelu a pak Melnu prostřelil mezi betony po přihrávce Václava Adamce, kterého se Kolín před třemi týdny zbavil.

Domácí tápali a hokej zapadl do podprůměru. Vzruch přinesla až 36. minuta. Domácí gólman Melna tasil výtečný zákrok po ráně zmezikruží a na druhé straně udeřilo. Kubát posunul od mantinelu kotouč na Mejzra a ten vtipně našel před brankou osamoceného Taragel´a. Neukvapit se, počkat, až brankář lehne na led a šup spukem pod břevno. Jako zučebnice. Miroslav Taragel´ četl moudré řádky velmi pozorně a přesně provedené pokyny zknihy znamenaly znovu vedení pro Kozly.

Utrápený hubený náskok ale na tři body nestačil. Kozlové pokračovali vmizérii i ve třetí části a znovu pykali. Hbitý Krča dostal více prostoru než je zdrávo, dostal se do úniku a tváří vtvář Melnovi završil svůj hattrick. Běžela 51. minuta.

Vpětiminutovém prodloužení, které se hraje čtyři na čtyři, dostali domácí výhodu přesilovky, jenže naložili sní jako scelým utkáním. Marnost nad marnost…

Branky: 5. Kubát (Taragel´, Mejzr), 6. Čtvrtečka (Pomichálek), 8. Kubišta (Grill), 36. Taragel´ (Mejzr, Kubát) – 22., 23. a 51. Krča, 2. Prachař. Rozhodčí: Chlaň. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváků: 930. Třetiny: 3:1, 1:2, 0:1 – 0:0.

Kolín: Melna – Komárek, Rejthar, Ivičič, Morkes, Heřmanský – Taragel´, Kubát, Mejzr – Kubišta, Hruška, Grill – Miška, Pomichálek, Čtvrtečka.

Ohlasy z utkání čtěte ZDE. Několik hokejistů si zbalilo výzbroj! Mezi nimi i kapitán Martin Rejthar. Rozhovor s ním nabízíme ZDE.