„Hrajeme špatný hokej. Nezajišťujeme se, všichni chtějí hurá dopředu, nebráníme, a pak nestačíme,“ vyčetl hlavní problémy kolínského mančaftu trenér Stanislav Bednář.

Ten byl nedělním výkonem svých svěřenců zklamán. Vyčítal jím především herní nedisciplínu. „Nejdříve musíme mít zajištěnou hru dozadu, a až pak můžeme hrát dopředu. Někteří hřeší na to, že je nás málo, a hrát budou, musí. Dopředu se strašně nadřeme a dozadu nemáme hru pokrytou a dostáváme zbytečné góly,“ odůvodňoval další neúspěch Kozlů.

Domácí Kolín v neděli zachraňovali nedůraznou hru směrem dozadu fauly. V zápase nasbíral nakonec třináct dvouminutových trestů a dvě desítky. „To pramení z naší hry. Když soupeř není zajištěn směrem dozadu, naši hráči pak faulují. Dokud nebudeme dobře bránit, nemůže uhrát dobré výsledky,“ podotkl Bednář.

V sestavě Kolína chyběly v neděli dva mazáci. Kapitán Josef Malý a obránce Martin Rejthar. „Bylo to znát. Jsou to zkušení hráči,“ řekl kouč Kolína s tím, že Rejthara trápí chřipka a Malého úpon na levé noze.

Na soupisku Kolína naopak přibyl bek Martin Tondr, který je zde na střídavý start z Benátek nad Jizerou. Postavil se do první obrané řady po boku Karla Nedbala. „Hrál, že si hodně zahrál. A odehrál to zhruba tak, jak jsme od něj čekali,“ pokyvoval Bednář.

Ve středu čeká na Kozly derby s Nymburkem. Od 18 hodin zahájí na ledě rivala svůj čtvrtý zápas v soutěži. Sestavu Kolína by měl obohatit hradecký junior Ježek, původem Kolíňák. „Mluvil jsem s ním a projevil zájem zde hrát. Dohodl jsem se s jeho trenérem z Hradce a na střídavý start nám bude pomáhat,“ vysvětlil Stanislav Bednář.

Tereza Hölzlová