Oba týmy se netají postupovými ambicemi, očekával se vyrovnaný boj. Větší šance však byly i přesto připisovány Benátkám, které letos ještě neprohrály. „Věděli jsme, že budeme hrát s nejlepším týmem a bude to hodně těžké utkání,“ řekl kolínský kouč Stanislav Bednář. „My jsme také očekávali těžký zápas. Kolín má hodně kvalitních hráčů a my z nich měli pochopitelně respekt. Naše dosavadní výsledky nám ale dovolily jít do zápasu se sebevědomím,“ netajil se benátecký kormidelník Luděk Škaloud.

Kolín však dostal pořádně za vyučenou. „Lidi neustále čtou, že má Kolín Biegla, Barinku a další, ale neznají souvislosti. Byli jsme hodně oslabeni. Barinka odehrál v úterý náročný zápas za Zlín, netrénoval s námi. Biegl má problémy s břišním přitohovačem. I proto vystřídal po první třetině a museli jsme nasadit Melnu. Dále nebyl Pelán, který nemá dořešený přestup, Grill má už týden problémy s ramenem a definitivně z Kolína odešel Fišer. Nechci tím snižovat kvality Benátek. Je to kvalitní tým, který je už tři roky prakticky podobný a je doplňován vhodnými hráči,“ rozpovídal se rozhořčený Bednář. „Soupeř potrestal všechny naše chyby. A když jsme v úvodu poslední části snížili, zkušené Benátky byly na koni a nedaly nám šanci,“ dodal.

„Maličkosti bych klukům určitě vytknout mohl, ale jinak panuje absolutní spokojenost. A myslím, že jsme předvedli i kvalitní výkon, který se musel líbit i diváků,“ doplnil kouč hostí Škaloud.

A proč už nehrál útočník Miroslav Fišer, opora posledních zápasů? Podle zpráv z klubu upřednostnil zahraniční angažmá ve Francii.