Kolín – Benátky 2:6

První velmi vyrovnaná třetina přinesla po jedné brance na každé straně. Dvě minuty před koncem otevřel skóre Kristek z kruhů. Vzápětí Kozlové srovnali, když se od modré prosadila nejzářivější slovenská hvězda Miroslav Taragel´ - 1:1. „Mirovi schopnosti známe. Ostatní byli také perfektní. Měli i slabší chvilky, ale teprve se seznamuje. Dáváme tým dohromady,“ konstatoval na dresu Slováků Ivičiče, Rojíka a Hrčky kouč Kolína Stanislav Bednář.

Do druhé třetiny vlétli lépe Kozlové a zejména zásluhou dravého Kubišty šli do vedení. „Je to hráč, který patří mezi nejlepší tady. Očekáváme od něj góly i v sezoně,“ bez váhání dal Kubištovi důvěru Bednář.

Od poloviny zápasu se kolínští hráči dostali do útlumu a minely jim nebyly cizí. Benátští srovnávali v přesilové hře a do vedení je poslal chybující Heřmanský. „Ano, byla to Heřmanského chyba. Sám si toho byl vědom. Upozorňoval jsem kluky na to, že nesmí hrát moc u mantinelů. Zůstane nepokrytý prostředek. Hosté pak rychlou nahrávkou zaváhání využijí,“ podotkl šéf kolínské střídačky.

Třetí třetina, na straně Kolína bez první formace, vyzněla jednoznačně pro hosty. Ti svou dominanci na ledě potvrdili třemi góly. Domácí se do karambolů dostávali nejvíce za účasti čtvrté pětice hráčů, která bojuje o místo v kádru. „V té pětce byli dva hráči, kteří v áčku ještě nikdy nehráli. S chybami jsem počítal a nemůžu jim nic vyčítat. Hráči jsou mladí a pokud chceme, aby se zlepšovali, musí cítit důvěru. Nesmí to být jako loni, že takoví hráči po deseti minutách dostali padáka,“ má jasno trenér.

V zápase se představili i oba brankáři Kolína. Jakub Král a Jaroslav Melna. „Oba dva ukázali, že mají na to chytat. V sezoně rozhodne momentální forma. I v dalších přípravných zápasech se budou v brance střídat a totéž bude platit i v mistrákách,“ řekl na závěr Stanislav Bednář.

Branky: 19. Taragel´, 24. Kubišta – 18. Kristek, 34. Malý, 36. a 57. Skořepa, 44. Bušta, 56. Kučera. Rozhodčí: Kubeš – Špringl, Tasch. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. Třetiny: 1:1, 1:2, 0:3.

Kolín: Král (30. Melna) – Heřmanský, Procházka, Ivičič, Hrčka, Rojík, Morkes, Kopecký, Mráz – Kubišta, Pomichálek, Miška – Pelán, Taragel´, Mejzr – Kubát, Löffelmann, Šindelář, S. Skokan, Malina, Šebesta.