Manažer Kozlů Josef Hasil tajenku zhruba před čtrnácti dny rozluštil. „Káďa nepřijde. Mluvil jsem s ním, chce ještě pár let hrát první ligu.“

Zbývalo tedy zodpovědět, kam populární kolínský odchovanec z Mladé Boleslavi zamíří. Nabídky měl z Hradce Králové, Vrchlabí a Havlíčkova Brodu. Nakonec padla volba na Hradec, nejlepší tým základní části loňské první ligy, který pak v play off vypadl v semifinále s Chomutovem.

Podle našich informací Kadlec v Hradci zahájil letní přípravu a s klubem se dohodl na dvouleté smlouvě s roční opcí. Na úrovni klubů však zatím transfer posvěcen nebyl. „O Kadlece máme vážný zájem, s Mladou Boleslaví jednáme o jeho příchodu. Je to zkušený útočník, který u nás najde kvalitní uplatnění,“ řekl hradecký generální manažer Roman Višňák.

Ať už to dopadne jakkoliv, v Mladé Boleslavi chystají pro svého bývalého kapitána velkolepou rozlučku. „Naši fanoušci Jirku milují, zaslouží si oslavu,“ řekl sportovní ředitel boleslavského klubu Jaromír Šindel. „Pokud bude v Hradci Králové, uděláme to před prvním naším vzájemným duelem v naší hale,“ prozradil Šindel.