Letos slaví čtyřicetiny a to si zaslouží nějakou pěknou akci. Ale jak takové životní jubileum oslavit? Bývalý hokejisté Kolína Jindřich Čejka a Petr Martínek zvolili způsob zcela netradiční, ale rozhodně zajímavý a lákavý. Sehrají hokejové exhibiční utkání.

A s kým že se utkají? No přece se současným výběrem Kolína. A koho že vezmou do své party? „Jsou to převážně ti, se kterými jsme zažili nejlepší chvíle v kolínském áčku. Těch hráčů, kteří by v našem týmu legend mohli být, je třeba dalších třicet, ale vybrat jsme si museli,“ řekl Deníku bývalý kolínský obránce a člen týmu „1970“ Jindřich Čejka.

Ten společně třeba s Petrem Martínkem, Lubošem Fromem, Davidem Švandou nebo kdysi obávanou útočnou trojkou K – K – K, neboli Kadlec, Král, Kozdera nastoupí ve čtvrtek 19. srpna od 18 hodin k exhibičnímu utkání proti aktuálnímu kolínskému mančaftu. Na ledě tak proti sobě budou stát třeba gólmanská esa Martin Neruda a Jiří Blažek.

Kromě srandamače se diváci mohou těšit také na řadu doprovodných akcí a řadu překvapení. Mezi první a druhou třetinou bude soutěž pro diváky ve střelbě na branku a o druhé přestávce pak bude soutěž v rychlosti. A čtenáři pozor, v bruslení si to rozdají současný kapitán Kolína devětadvacetiletý Josef Malý a o deset let starší bývalý hráč kolínského áčka, současný šéftréner kolínské mládeže a útočník prvoligového Hradce Králové Jiří Kadlec.
A jak že takový nápad vlastně vznikl? „Když jsme se s Marťasem tak u pivečka bavili, že máme oba čtyřicetiny. Pak se začalo vyjednávat s hráči, shánět sponzory, zařizovat plakáty a spoustu dalších věcí,“ prozradil čtyřicetiletý exobránce kolínských Kozlů Čejka.

Maximálně kolínsky obsazené utkání (vždyť se spolu střetnou kolínští současníci a předchozí generace kolínských hráčů, která patřila k ligové špičce zhruba před deseti lety) bude řídit i kolínský sudí, extraligový rozhodčí Jaroslav Kubeš. „Ten si k sobě sám zvolí posily. Ale taky to bude ryze kolínské obsazení,“ slibuje jeden z pořadatelů exhibičního utkání Jindřich Čejka.

Soupiska týmu 1970

Gólmani: Neruda, Hušek, O. Martínek.
Obránci: K. Nedbal, Čejka, Martínek, From, Kampe, Švanda, V. Nedbal, Hurt.
Útočníci: Kadlec, Král, Kozdera – Jelínek, Hasil, Hartman – Bartoň, Honz, Turyna – Pecka, R. Martínek.
Trenéři: Filipi, Mojžíš, Holeček.
Vedoucí: Lebeda.

TEREZA HÖLZLOVÁ