Čeká se hokejové šílenství. Ve druhé lize je v neděli 21. října na programu derby Kutná Hora – Kolín. Jiskřivější utkání snad soutěž ani nenabízí. Chystá se velkolepá bitva na ledě i na tribunách. Ale pozor, pokud se chcete na stadion dostat, vyražte raději s předstihem. „Pokud bude hala plná, tak další zájemce už do ní nepustíme,“ varoval ředitel kutnohorského zimáku Luboš Machek.

A nejsou to jen slova do větru. Čeká se rekordní návštěva, zápasem žijí fanoušci v obou sousedních městech. Ti domácí jsou naštvaní, že přišli o svá oblíbená místa. Museli se podřídit bezpečnostním opatřením, která rozdělila halu na dvě poloviny. Obě strany budou mít dokonce k dispozici vlastní vchod (orientační plánek najdete na www.srsni.cz).

Rozdělení sektorů je na místě. Parta kutnohorských chuligánů totiž nedávno napadla kolínské příznivce během utkání v Nymburce. Tentokrát by se nic jiného nemělo opakovat.

Kolínský fanklub chystá překvapení, které má do jakéhokoliv násilí hodně daleko. „Připravíme nějaké transparenty a barevnou choreografii,“ prozradil šéf fanoušků Jiří Klasna, který se ještě o víkendu těsně před zápasem chystá do Mladé Boleslavi pro novou sadu bubnů. Zpět musí být nejpozději v neděli ve dvě hodiny odpoledne, aby se mohl zapojit do kolony s názvem „Tour de hokej“. „Pokud bude alespoň trochu příznivé počasí, tak vyrazíme do Kutné Hory na kolech,“ láká Klasna. „Zpět kola odveze dodávka, abychom ve tmě nezabloudili.“ Zájemci se mohou hlásit na čísle 724 184 166.

Zatímco převahu jedné ze stran na tribunách lze těžko odhadnout, na ledě je favorit jasný: Kolín. „Ano, přijímáme roli favorita,“ řekl kolínský kouč Stanislav Bednář. „Ale znáte to, v derby se tyhle předpoklady často obracejí.“

Sestava hostů bude kompletní, až na jedno jméno. Chybět bude důrazný bek Komárek. Při minulém duelu s Benešovem mu totiž byla za rvačku odebrána registrace. „Navíc ani není zdravotně v pořádku,“ řekl Bednář.

Do branky se postaví Biegl, v té kutnohorské naopak bude scházet podobně zkušený Barta. Domácí zřejmě překvapí novou gólmanskou posilou.
Poslední derby soků se hrálo v sezoně 1986–87 v krajském přeboru. Kolín dvakrát vyhrál a hrajícím koučem byl Bednář…