Hned v prvním kole si může tým otestovat, zda má skutečně kvality na umístění v popředí tabulky. Přijede totiž Chrudim, což je zřejmě nejkvalitnější mužstvo soutěže.

„Je to asi nejtěžší úvod. Soupeř měl v přípravě skvělé výsledky a má jasný cíl postoupit,“ řekl kolínský trenér Stanislav Bednář.

O chrudimském týmu se bavil s Lukášem Králem, který do východočeského klubu přišel v létě z Vrchlabí. „Řekl mi, že tam získali skutečně výborné hráče. A prý jsou teď ještě silnější než to loňské Vrchlabí,“ prozradil Bednář.

Nebyl by to však kolínský srdcař, kdyby dopředu skládal zbraně. „My budeme bojovat do krve,“ zvolal kouč zvýšeným hlasem. „To můžu za hráče slíbit. Zápasy se dají prohrát, ale musí se tam nechat všechno,“ upozornil.

Kolínská sestava by se neměla příliš lišit od té, která nastupovala v závěru přípravy. Kvůli administrativním potížím s přestupem však v ní fandové nenajdou forvarda Pavla Pelána. Ve středu v Písku už by ale měly být formality vyřízeny a Pelán k dispozici.

„Uvidíme, jak si to sedne. Někteří hráči jsou tady pár dnů, musím je teprve poznat,“ řekl Bednář v narážce třeba na útočníka Hrušku, který přišel ze Vsetína ve čtvrtek. „Jakmile to někde nebude fungovat, nasadíme náhradníky.“

Utkání proti Chrudimi začíná v neděli 16. září v 18 hodin.