Váhal jste nad nabídkou dlouho?

Vzal jsem si na rozmyšlenou 24 hodin. Ale tady nebylo nad čím přemýšlet. Hokej je na tom špatně, je potřeba pomoci. Už jsem to zažil v roce 1988. Po sestupu do kraje to nikdo nechtěl dělat, vzal jsem post hrajícího kouče. Měl jsem šest hráčů, ostatní jsem scháněl. A podařilo se hned vrátit nahoru.

Už s týmem trénujete?

Tenhle týden jsme začali. Dávám hráče dohromady, kontaktuju je. Zatím chodí pár lidí, včera nás bylo čtrnáct.

Byla chyba, že nezačala kompaktní letní příprava už někdy před šesti týdny?

Chyba to byla. Když je tým pohromadě, tak je to určitě výhoda. Mohli se lépe zapracovat mladí hráči, tihle Procházkové a Mejzrové, co už měli loni pravidelně nastupovat. Teď se musíme semknout a táhnout za jeden provaz.

Několik let jste pro lidi z kolínského hokeje nebyl dost dobrý. Teď když teče klubu do bot, ozvali se. To vám nevadí?

Na tohle já si vůbec nehraju. Vždycky když jsem v Kolíně u týmu byl, tak jsem měl úspěch. Když mě naposledy odvolávali, měli jsme devatenáct bodů. Teď když jich ve stejné době měli osmnáct, tak to slavili.

Sezonu před odvoláním jste skončili druzí. Vzpomínáte?

To byla parádní sezona. Přitom před ní mi vzali Kadlece. Hráli jsme to na samé Kolíňáky a šlo to. Karel Nedbal byl výbornej, starej Jindra Čejka tam měl ty svoje věci, prosazoval se Pepik Malej. Takhle to musí být i teď. Mít dvanáct až čtrnáct svých kluků a doplnit je.

Třeba Malý je ale na odchodu. Nezkusil jste ho kontaktovat a udržet?

Hned jsem s ním mluvil. Řekl mi, trenďo, nezlobte se, ale už mám v Benátkách připravenou dobrou smlouvu. To musíme respektovat, stejně jako v případě Nedbala. Budou hrát o postup za lepší peníze, než jim Kolín může nabídnout.

Zkusil jste oslovit třeba i jiné kolínské odchovance?

Mám v zásobě příslib od dvou velezkušených kluků. Jména zatím neřeknu, ale je to útočník a obránce. Na cestě zpět do Kolíně je i brankář Kalousek. Nakoupit sem patnáct cizích hráčů, to je blbost. Nikdo neví, jak dlouho tady vydrží. Vždyť tady se od mého minulého odchodu otočilo snad 200 hokejistů.

Ale posily prý jsou na cestě. V diskuzi na internetových stránkách klubu stojí, že slovenský manažer Plavucha přivede hvězdy ze sousední extraligy. Víte o tom?

Objevil se mecenáš, v pondělí s ním bude jednání. Pokud vše vyjde, měli by přijít kvalitní borci. Tarageľ už tady hrál a byl dobrý. A ti ostatní jsou prý ještě lepší. Nejprve ale každý musí ukázat, že chce pracovat. Místo pod penzí u mě nikdo nemá.

A co říkáte na možnou změnu klubových barev?

To slyším poprvé.

Sponzor má údajně zájem o černo-červené barvy, protože je fanouškem Spartaku Trnava…

Já zase fandím AC Milán a ten má taky takové dresy. Takže dobrý (smích). Teď vážně. Pořád to bude Kolín. Já zažil TJ, Teslu, Tatru i různé kombinace dresů. Ale když chce někdo něco tak významného měnit, musí nejprve jasně ukázat, co konkrétního za to může nabídnout.

S kým z klubu teď jste nejvíce v kontaktu?

S Pepou Hasilem. Už jsem mu volal asi dvanáctkrát. A pokaždé když něco potřebuju, tak je to vždy jen ťuk, ťuk a je to vyřešené. Je dobře, že Pepa už je manažerem na plný úvazek. A také je dobře, že si dokázal uvědomit své chyby.

Jak se těšíte na zápasy proti Kutné Hoře?

Já jim to jako člověk přeju. Pro fanoušky bude derby taky hodně zajímavé. Ale za kolínský hokej musím říct, že to není dobré. Pro kolínský klub, a tím mám na mysli i mládež, bude Kutná Hora ve druhé lize ztrátou.

Co systém soutěže? Je nový, jak se vám líbí?

Je tam hrozba přímého sestupu. Pro práci s mladými to bylo loni v uzavřené soutěži lepší. Škoda, že jsem nedostal šanci loni. Byl by klid na práci, mohlo se kvalitně trénovat. Teď už jsme mohli být s našimi mladými jinde. Já loňský model kolínské sestavy kritizoval a byl jsem ten špatný. Od listopadu nebo prosince už se ale ty hlasy začaly překlápět na mou stranu.

Jaký bude cíl?

Sezona nebude žádné ejchuchu. Cílem bude záchrana.