KoBra Praha – Kolín 1:2

Kozlové se na ledě Pražanů dostali do tempa rychle a prakticky celou první třetinu se hrálo na jednu branku. Převahu hostí gólově vyčíslil Beňovský, který v přesilové hře dorazil Pýchův pokus.

Ovšem tragická prostřední část ze strany Kolína nesla ovoce pro domácí. Nejprve brejky polapal výtečný Truhlář, ale v úvodu závěrečné třetiny KoBra vyrovnala.

Kolín se na ledě trápil, a i když se už domácí do šancí nedostávali, k výhře měli hosté daleko. Nakonec jim ale štěstíčko bylo nakloněné. Petr Pýcha nahodil od modré a vysoký kotouč spadl za gólmana do branky – 1:2.

„Moc se nám nedařilo. Mysleli jsme, že tam lehce vyhrajeme, ale spíš jsme to ubojovali,“ usoudil šéf kolínské střídačky Petr Buben.
Branky: 16. Beňovský, 49. Pýcha. Třetiny: 1:0, 0:0, 1:1.

Kolín: Truhlář – Pýcha, Pohl, Kopecký, Procházka, Marek, Barták – J. Kunášek, Hutla, Pišta – Pecka, Javůrek, Honz – Š. Kunášek, Kubát, Beňovský – Nekvasil.

Kolín – Český Krumlov 6:2

O něco vydařenější byl nedělní zápas proti nováčkovi soutěže. Kolín se probojoval do vedení ve dvanácté minutě, kdy Štěpán Kunášek propasíroval puk pod ležícím gólmanem.

Hosté ale vyrovnali, když ve vlastním oslabení využili zmatku Kolína. Remízový stav nevydržel dlouho. Kolín dvakrát po sobě využil přesilové hry. Nejdříve se ujala Peckova dorážka a sedm vteřin před prvním hvizdem se puk odrazil od dobře postaveného Hutly přímo do branky – 3:1.
I když druhá nudná třetina změnu stavu nepřinesla, poslední dvacetiminutovka začala dramaticky. Hned po čtrnácti sekundách hry hosté snížili a dravě vystrčili růžky. Pohotoví Kozlové si ale body pohlídali. O tři minuty později Honz z rohu našel volného Javůrka a za další minutu a půl rozhodl Josef Kunášek, který z třetí dorážky gólmana Krumlova překonal – 5:2. Kosmetickou úpravu výsledku zařídil ještě těsně před koncem v další přesilovce dorážkou do odkryté branky Pecka – 6:2.

„Dnes se nám dařilo víc, ale přesto se trápíme v koncovce. Kdybychom dokázali všechny šance proměnit v první třetině, tak bylo rozhodnuto a soupeř nemohl v závěrečné části dotáhnout na rozdíl jedné branky. Fyzicky jsme ale soupeře přejeli a to je důležité. I když máme co dolaďovat, tak je pro mě směrodatné, že jsou třetí třetiny vždycky v náš prospěch. To je pro mě signál, že trénujeme dobře,“ uvedl Petr Buben.

Branky: 11. Š. Kunášek, 15. Pecka, 20. Hutla, 43. Javůrek, 46. J. Kunášek, 58. Pecka. Třetiny: 3:1, 0:0, 3:1.
Kolín: Nikodým – Pýcha, Pohl, Kopecký, Přibyl, Marek, Barták, Svoboda – J. Kunášek, Hutla, Pišta – Pecka, Javůrek, Honz – Š. Kunášek, Kedršt, Beňovský.