HC Benešov - TJ SC Kolín 5:3

V první třetině se mužstva zaměřila spíše na obranou fázi, i když šance na vstřelení gólů byly. Kolínští Kozlové měli největší příležitosti paradoxně v oslabení, ale Malý a Kubišta ztroskotali v nájezdech na Malíkovi a Mejzr po akci s Pospíšilem zamířil osamocený před benešovským gólmanem vedle. Vodní Lvi se pomalu dostávali do tempa, ale v závěru třetiny si vytvořili velký tlak, ale Blažka po sóle nepřekonal Dvořák, dělovky Zemana také síť nerozvlnily a J. Verbík netrefil prázdnou branku.

Ve druhé třetině se dostavila gólová smršť. Benešov začal tlakem, ale golfák Jonáše skončil vedle a Kaňka netrefil prázdnou branku v přesilovce. A tak udeřili hosté v oslabení, když Pomichálek našel z rohu kluziště najetého Malého, a ten prostřelil Malíka. Jenže to, co se stalo v následujících dvou minutách bude asi Kozly budit ještě dlouho ze sna. Kocman totiž za 24 vteřin ještě v přesilovce srovnal pod víko, po přihrávce Kaňky, za dalších 53 vteřin překvapil Procházka z úhlu Blažka a za následujících 33 vteřin Bosas po přihrávce Jonáše propálil Blažka potřetí. Hosté byli na ručník, nevěděli kam dřív skočit, a proto si trenér Bednář vzal ve 28. minutě time out. Ten mohl Kozlům pomoci, ale Malý po sóle pálil vedle. V polovině hrací doby opět udeřili domácí, když v oslabení ujel Kocman, posunul puk Kaňkovi, který si vychutnal obránce i vyjetého brankáře a poslal puk do prázdné svatyně – 4:1. Domácí vedení ukolébalo a Kolínští toho hned využili, když Kubát po přihrávce Manharta se štěstím překonal Malíka. Vzápětí vychytal Malík Kubištu. V závěru třetiny opět převzali iniciativu domácí, ale Vacek trefil tyč (?) a Kocman ztroskotal na Blažkovi.

Do třetí třetiny vlétli Kozlové jako uragán a ihned Pomichálek ze závaru před benešovskou brankou pověsil puk pod horní tyč – 4:3. Hosté pokračovali v tlaku , byli lepší a nebezpečnější a dokonce se v 53. minutě dočkali vyrovnání Mejzrem. Radost jim ale k překvapení většiny diváků zkazil rozhodčí Poskočil, který branku pro postavení hráče v brankovišti neuznal. „Rozhodčí nás poškodil. Hráči clonili brankáři dva metry před brankovištěm, tak nechápu proč gól neplatil,“ zlobil se trenér Kolína Stanislav Bednář. Naopak trenér Benešova Jan Vobecký viděl situaci jinak: „Myslím si, že byl náš brankář atakovaný a byl bráněný v brankovišti.“

Po dvou minutách Kolínské opět sudí rozčílil, když uznal Benešovu gól bruslí. Kozlové se na něj sesypali jako vosy a hrozila inzultace, trenér Bednář hráče po chvíli odvolal z ledu. Asi po pěti minutách se hosté vrátili a rozhodčí k překvapení gól neuznal. „Je to kašpar, nejprve gól uzná a potom ho odvolá a ještě nás nepochopitelně pošle do tří. Budeme si na něj stěžovat,“ dštil síru kolínský kouč na hlavního arbitra.

„Je to věc rozhodčího. Náš hráč se přiznal, že gól kopnul a taky jsem to Kolínským řekl,“ dodal k brance Vobecký a ještě poznamenal: „Když budeme objektivní, tak rozhodčí ve druhé třetině neuznal jasný gól nám, když Vacek vystřelil a puk vylétl z branky, což přiznali i Kolínští. Takže na neuznané góly je to fifty fifty.“

Domácí přesilovku pět na tři nevyužili. V závěru se odhodlali ke hře bez brankáře, ale místo vyrovnání je půl minuty před sirénou potrestal pátým gólem kapitán Kaňka.

„Chtěli jsme vyhrát, protože Kolín byl za námi čtyři body a to se nám povedlo. V posledních zápasech jsme měli problémy s herní nejistotou, způsobenou novými hráči a sestava se hledala. Jsem rád, že se nám podařilo vytvořit třetí útok, který dal gól a podpořil první dvě pětky. Začalo se dařit Michalu Kaňkovi, ke kterému se přidali další a splnili to, co jsme si řekli. Zápas nám vyšel i takticky. V první třetině jsme nechtěli udělat chybu, což se povedlo, ve druhé jsme dali góly, pak jsme si zápas trochu zkomplikovali gólem v oslabení a zbytečně jsme dostali zápas až do stavu 4:3. V konci bylo utkání těžké, přežili jsme čtyřminutové oslabení a v hektickém závěru přidali pátý gól,“ byl po zápase spokojený trenér Benešova Jan Vobecký.

„Hráli jsme špatně a zápas jsme si prohráli sami, když jsme propadli na začátku druhé třetiny. Přesto jsme vyrovnali pět minut před koncem a rozhodčí nás hrubě poškodil. Na rozhodčí si nestěžuji, ale takhle špatné rozhodování jsem za celou sezonu ani z polovičky nezažil,“ kroutil hlavou kouč Kolína Stanislav Bednář.

Branky: 24. Kocman (Zeman, Kaňka), 25. Procházka (Holánek), 25. Bosas (Jonáš, Zeman), 31. Kaňka (Kocman), 60. Kaňka (Dvořák) - 24. Malý (Pomichálek), 34. Kubát (Manhart), 41. Pomichálek (Malý). Rozhodčí: Poskočil - Mertl, Novák. Vyloučení: 4 x 2 + Zeman 2 + 2 - 7 x 2. Využití: 1:0. Oslabení: 1:1. Diváci: 230. Třetiny: 0:0, 4:2, 1:1.

HC Benešov: Malík - J. Verbík, Zeman, Holánek, Kaňka, Kocman - R. Verbík, Pešek, Bosas, Dvořák, Jonáš - Procházka, Vejvoda, vacek, Suchánek, Strnad (41. Burda).

TJ SC Kolín: Blažek - Nekvasil, Nedbal, L. Skokan, Pomichálek, Malý - Procházka, Pýcha, Mejzr, Pospíšil, Kubišta - Přibyl, J. Mokres, Musil, P. Mokres, Kubát - Manhart.