Pro mnohé to bylo překvapení. Nejen proto, že je Tábor rival Kolína ve druholigové skupině střed, ale taky proto, že tam byl Hlaveš bek číslo jedna. Proč zavál do Kolína?

„Bylo to takové hektické. Studoval jsem v Praze, ještě vlastně studuji. Čeká mě diplomová práce. Začal jsem pracovat ve Strabagu a ten mě nasadil sem do Kolína. Přemýšlel jsem, jestli skončit s hokejem. Zkoušel jsem to v Táboře. Ještě první utkání jsem hrál za Tábor a za ten den jsem najel 320 kilometrů a zjistil jsem, že to nejde. Tak jsem začal zkoušet, jestli by o mě neměl zájem Kolín,“ objasnil Ladislav Hlavěs.

Takže jste vy kontaktoval Kolín?
Ano. Nejdřív to vypadalo neurčitě, nevěděl jsem, jestli o mě bude mít Kolín zájem. Ale pak se ozval prezident klubu pan From, že ano a dali jsme to dohromady. Zapůsobil na mě dobře on i trenér Martínek. Filozofie hokeje je tu dobře nastavená, to mě oslovilo. Tak myslím, že by ta sezona mohla být dobrá.

Co říkali v Táboře na to, že jim odchází jeden z nejlepších beků?
Samozřejmě panovalo zklamání, ale rozešli jsme se v dobrém. Vedení i trenéři chápali, že ježdění po práci každý den nějakých 300 kilometrů není možné. Táboru děkuji za dosavadní angažmá a třeba se tam někdy vrátím.

Jaké pro vás bude nastupovat za Kolín? Přece jen je Tábor rival Kolína. Pamatuji si, že jsme jednou byli v play off i vyváděni zadním vchodem a ze zimního stadionu nás transportovala policie, aby vše proběhlo hladce…
Neměl jsem s Kolínem nikdy problém. Kolín mi vždy přišel jako férový soupeř. Možná to play off bylo vyhrocené. Já si to nepamatuji. Kolín jako rivala z pohledu táborského hráče neberu.

Jak vnímáte osobně přesun z Tábora do Kolína?
Jako plus, protože jsem šest let hrál v Táboře a taky jsem začal pociťovat, že potřebuji změnu. Pokusím se navázat na loňskou sezonu, která pro mě byla velmi úspěšná.

V Táboře jste byl loni čtvrtý nejlepší hráč kanadského bodování a mezi beky celé skupiny střed jste byl třetí v kanadském bodování. To byla asi skutečně úspěšná sezona…
Byla to určitě moje nejúspěšnější sezona. Myslím si, že jsem se snažil i trénovat navíc. Se třetím asistentem panem Šťastným jsme dělali důležité věci pro obránce. Pak se mi to vracelo v sezoně. Začal jsem hrát i přesilovky a měl jsem štěstí. Byl bych rád, když by se mi v Kolíně na ní povedlo navázat.

Za Kolín už jste hrál jeden zápas. A to teprve po jednom tréninku. Jaké to bylo?
Upřímně jsem z toho trochu měl obavy. Měl jsem hektický začátek sezony, rozhodoval jsem se, jestli vůbec pokračovat s hraním a moc jsem toho nenatrénoval. Ale je na čem stavět a doufám, že to půjde nahoru. Kluci jsou super parta, povzbuzují se na střídačce. Pan Martínek stojí za týmem. Mám z toho dobrý pocit.

Ten zápas jste nedohrál. Proč?
Pan Martínek mi řekl, že mu to stačí a dá šanci nějakým mladším klukům. Nic jiného v tom nebylo.

Zmiňoval jste, že jste první zápas hrál za Tábor. To bylo zrovna proti Kolínu. Hned příští týden hraje Kolín s Táborem znovu, takže to bude opačně, a naopak si obléknete dres s kozlem proti svému Táboru. Přemýšlel jste o tom, jaké to bude?
Přemýšlel. Bude to určitě zajímavé. Bude to zvláštní pocit. Od malička jsem Táborák, mám to tam rád. Všechny kluky tam znám. Ale až vlezu na led, budu je brát jako normálního soupeře a budu hrát naplno.

Vizitka
Ladislav Hlaveš
27.7.1992, Tábor
Hráčská kariéra: České Budějovice, Třebíč, Jihlava, Chomutov (mládež), Tábor, Kolín (muži)
Úspěchy: Jihlava – pozvánka do mládežnické reprezentace U19, baráž o první ligu s Táborem
Záliby: spánek, X-box, přítelkyně