„Právě skončenou sezonu nemohu hodnotit pozitivně, protože jsme chtěli dojít minimálně do semifinále play off, a to jsme nedokázali," hlesl muž, který na svém dresu nosil číslo 78.

„Co bych hodnotil celkem pozitivně, je výsledek v základní části. Myslím si, že být po základní části mezi čtyřmi nejlepšími, není špatné. Dále bych vyzdvihl podporu diváků, kteří nás celou sezonu podporovali a fandili skvěle. Děkujeme jim za to," dodal.

Na které zápasy budete rád vzpomínat?
Když bych měl říct zápasy základní části, tak na utkání s Vrchlabím, kde byla na obou stadionech parádní atmosféra a samozřejmě derby s Nymburkem. Rád budu vzpomínat na play off s Moravskými Budějovicemi. Série byla hodně vyhecovaná a myslím, že pro diváky i zajímavá.

Po základní části jste skončili čtvrtí a začalo play off. Mezi tím byla pauza pouze dvoudenní. Cítí hráč i přes tak krátké zápasové volno, že vlastně začíná jiná soutěž?
Samozřejmě play off je pro každého hráče svátek a něco, na co se celý rok těší. Za dva dny není moc času na nějakou speciální přípravu, ale na druhou stranu ani moc času na přemýšlení o soupeři, což někoho může svazovat.

V osmifinále jste porazili Moravské Budějovice 3:0. Jaká to byla série z vašeho pohledu?
Se Žihadly to byla urputná bitva plná bojovnosti. Na stadionech byla super atmosféra. Myslím si, že jsme sérii odehráli velice dobře a díky našemu hokejovějšímu pojetí a týmovému výkonu jsme dokázali vyhrát.

Ve čtvrtfinále vás vyřadil Jablonec. Oproti loňsku to byl brzký konec. Zaskočilo vás to taky?
Bohužel se nám to nepovedlo a myslím, že víc než nás to zaskočilo, tak nás to strašně moc mrzí. Nikdo nechtěl končit takhle brzo a ještě s takovým výsledkem.

Co proti Jablonci chybělo?
Samozřejmě jsme věděli, co na nás asi Jablonec bude hrát, ale nedokázali jsme si s tím ani jeden zápas poradit. Bohužel jsme nedokázali proměňovat šance, které jsme měli, a byli jsme v tomto směru hodně hluší. Dále si myslím, že jsme se nedokázali vyrovnat s jejich tvrdou a nepříjemnou hrou. Svojí roli sehrála určitě zranění kluků, kteří byli oporami celou sezonu, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Jsme tým a ostatní bychom je měli zastoupit.

Kvalifikace o 1. ligu je v plném proudu. Je tam Přerov, Sokolov a Tábor. Komu věříte nejvíc?
Je těžké tipovat, ale pro mě je favorit Přerov. Podle mě si to o postup rozdají se Sokolovem.

Oproti loňsku, kdy jste měli volno po sezoně před začátkem letní přípravy doslova pár dní, je to letos víc jak měsíc. Jak toto volno využijete?
Prvních pár dní jsem hodně odpočíval, protože sezona vzala hodně fyzických a psychických sil. Budu se věnovat přítelkyni, která si mě v sezoně moc neužije. Až bude teplo, pojedeme někam na kole. Určitě si půjdu občas zahrát fotbal nebo tenis. Jen ležet by mě nebavilo.