Honzo, co koleno? Drží po dvou trénincích na ledě?

Koleno je dobré. Musím tedy trénovat s ortézou, ale na ledě o něm skoro nevím. Po zátěži to samozřejmě cítím, ale věřím, že to bude dobré.

Střídáte teď trénink na ledě s tréninkem na suchu. Jsou to i přechody z tepla do zimy. Není to na to koleno velká zátěž?

Zátěž to určitě je. Pořád to je ale tak, že jsem s trenérem domluveni a dost věcí si upravuji sám. Některé věci dělat na suchu nemůžu jako třeba skákání běhání se změnami pohybu a podobně.

Jak se na ledě cítíte obecně?

Už jsem byl na ledě se starším dorostem v Poděbradech, takže už to pro mě není takový šok, ale pořád je to začátek. Musím si zvyknout na brusle, na výstroj a na jiný pohyb. Jsem ale rád, že jsem na ledě.

Na led chodíte nyní do Kutné Hory. Co tomu říkáte?

Jediný rozdíl je, že je to trošku náročnější na cestování. Jinak si ale myslím, že jsme přivítali, že můžeme být na ledě dřív. Budeme o to připravenější. Navíc je lepší jít hned na led, než třeba ještě čtrnáct dní trénovat jen na suchu. Takže osobně s tím problém nemám.

Máte nové tréninkové dresy s novým alternativním logem. Jak se vám líbí?

Mě osobně se to třeba líbí. Mě se retro styly líbí a je to změna. Nebral bych to, že chceme vymazat staré logo. Přijde mi to jako zajímavé oživení.

A co David Šafránek? Jste kamarádi. Máte teď vůbec čas se potkávat, když je David na Slavii a vy v Kolíně?

V létě jsme se viděli docela často. Chodili jsme spolu na tenis. A skoro každý den si voláme. Říkáme si, jak se trénuje a jak se mu daří atd. Takže jako on má přehled o nás, tak já mám o nich.