Kolín – Tábor  4:3 pp

Běží pětapadesátá minuta. Kozlové prohrávají o dva góly 1:3. Nevypadá to dobře, těch gólových šancí taky moc není. Jenže Kozlové jsou srdcaři. Ohromní. Když sudí pošle za podražení a hákování dva hosty na trestnou, Kozlové svých dvacet tři vteřin přesilovky pět na tři využívají. Tomáš Pácal od modré posílá puk na zadní tyč – 2:3.

V hale už snad není nikdo, kdo by zůstal klidný. Domácí fanoušci tlačí Kozly k vyrovnání, hostující fans zase podporují svůj tým k udržení vedoucího stavu. A kdo je šťastnější? Ti domácí. Když Morkes vybojuje v útočné třetině puk, postrčí ho na Valáška před prázdnou bránu a hráč s číslem devadesát pět ho do kasy posílá, ohromná exploze radosti přichází. Kozlové otáčejí polomrtvý zápas a vynucující si prodloužení.

Hraje se na zlatý gól. První minuta, druhá minuta, třetí minutě. Pořád nic. Čas se pomalu krátí. Kozlové si ale hru dozadu hlídají a sami si věří dopředu. A vychází jim to. V šestašedesáté minutě symbolicky kapitán Kolína Josef Malý střílí puk do táborské brány. Kolínští diváci doslova řvou radostí. Celá domácí střídačka se sesype na led a slaví se. Slaví se nejen obrat jak z říše snů, ale hlavně vyhraná semifinálová série a postup do baráže o první ligu.

„Potvrdilo se, že má Tábor velice kvalitní tým. Dostali jsme se do stavu 1:3. A naši mladí kluci po inkasovaných gólech ztratili trochu víru ve výhru v utkání. Korigovali jsme hru na tři pětky. A v závěru jsme podali vynikající výkon. Řekl bych až nadlidský výkon. Za to a za tu vůli, jak jsme šli v závěru utkání výhře naproti, jsme si vítězství zasloužili," usmíval se od ucha k uchu trenér Kolína Václav Rác, když pyšně komentoval průběh utkání.

Kozlové v letošní sezoně tak překročili cíl, kterým byl postup do semifinále play off. Kolínští hokejisté se podívají ještě dál a sezonu prodlouží skoro o další měsíc. Prvoligová baráž začíná ve čtvrtek 3. dubna.

Branky: 1. Morkes (Kadlec), 55. Pácal (Nedbal, Morkes), 58. Valášek (Morkes), 66. Malý (Šifta, Hanzl) – 4. Mařík (Heršálek), 32. Havran (Černý, Kellner), 49. Krätzer (Matušík, Mařík). Rozhodčí: Petružálek, Škrobák – Koskuba, Šulo. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 1630. Třetiny: 1:1, 0:1, 2:1 – 1:0. Konečný stav série: 3:1.
Kolín: Sejpal – Pácal, Nedbal, Pýcha, Kulhánek, Hanzl, Holada, Muláček, Barták – Valášek, Kadlec, Morkes – Mejzr, Malý, Šifta – Jankovský, Šafránek, Ježek – Skokan, Zumr, Semirád.