Kolínští hokejisté vlétli do zápasu jako utržení ze řetězu. Svou střeleckou formu chtěl potvrdit kanonýr Šafránek, jeho střela však jen o milimetry minula hostující bránu. Za chvíli už ale bylo na domácí střídačce veselo. Díky přesilovce se Kozlové usadili v útočném pásmu a Lukáš Krejčík propálil Krále v benátecké svatyni. To běžela teprve čtvrtá minuta. Přesně za tři minuty už vedli domácí borci o dva góly. Veselý předložil puk opět skvěle rozjetému Krejčíkovi, ten se drze natlačil před gólmana a ve vyložené pozici mířil naprosto přesně. První třetina další branku nenabídla.

V prostřední části se hnaly Benátky za kontaktním gólem, kolínský tým ale odolával. Kozly držel svými zákroky Lukeš. V závěru druhé dvacetiminutovky se domácí bránili při přesilové hře soupeře a sedmatřicet vteřin před sirénou inkasovali. Přesilovou hru využil Gajda. Hosté rozjeli pohlednou kombinaci, rychle si vyměnili puk a Gajda z mezikruží namířil svoji střelu mezi betony Lukeše. Na drama bylo zaděláno.

V závěrečné třetině se děly věci. Kolínský Husa se provinil faulem, za který rozhodčí nařídil trestné střílení. Střelou mezi betony vyrovnal Jansa. Kolín se ale nesložil, přiložil pod kotlem a byl za to odměněn. Nerozhodný stav vydržel jen něco přes minutu. Zumr přihrál na modrou čáru obránci Váchalovi a puk z jeho hokejky se zastavil až v síti za zády gólmana Krále. Kozlové si tak vzali vedení zpět. A pak se znovu dostali na rozdíl dvou gólů. Janovský namazal po parádní akci první formace na hůl Zdeňka Krále a ten si dal hezký dárek ke svému svátku.

Oslavenec Král si vylepšil statistiky i při další akci. Do samostatného úniku vyslal kapitána Šafránka a ten se v podobných situacích nemýlí. Střela z bezprostřední blízkosti nad rameno gólmana byla nechytatelná. Pro kolínského šutéra to byl třináctý zářez na pažbu v letošní sezoně.

Hosté ale ještě zazlobili. Využili svoji druhou přesilovou hru, do listiny střelců se zapsal Jiruš. Tři a čtvrt minuty před koncem si hosté vzali oddechový čas, po něm nastoupili na plochu se šesti hráči. A vytvořili si obrovský tlak. Ten korunovali kontaktní brankou. Za bránou chyboval gólman Lukeš, jeho fatální hrubku, kdy namazal před prázdnou bránu Čederlemu, hostující hráč prostě potrestat musel.

Hosté pokračovali v šesti, jejich tlak stále narůstal. Kolín ale ve svém království odolal, a připsal si osmé vítězství za tři body.

Kozlové hrají další utkání v pondělí od 17.30 hodin se představí na ledě Třebíče.

Kolín - Benátky 5:4

Branky a nahrávky: 4. L. Krejčík (Blaha, Petržilka), 7. L. Krejčík (J. Veselý), 45. Váchal (Zumr), 47. Z. Král (Jankovský, Šafránek), 53. Šafránek (Z. Král, Husa) – 40. Gajda (A. Dlouhý, Kunst), 44. Jansa (TS), 55. Jiruš (Štibingr), 58. Čederle (D. Špaček). Třetiny: 2:0, 0:1, 3:3.

SC Kolín: Š. Lukeš – Muška, Blaha, Husa, Pýcha, Váchal, Kukla, Barták – Šafránek, Jankovský, Z. Král – J. Veselý, Štohanzl, L. Krejčík – Zumr, Síla, Petržilka – J. Stehlík, Semirád, R. Martínek.

HC Benátky nad Jizerou: Král – Kunst, Aubrecht, Šedivý, Hampl, Kovář, Štibingr, Böhm – A. Dlouhý, Čederle, Wiencek – D. Špaček, Křepelka, Vomáčka – Jiruš, Gajda, Jansa – Putz, Hujer, Šafařovský.

Změna termínu

Také v tomto týdnu čekají kolínské hokejisty další tři zápasy, ten jediný domácí proti Havířovu mění den i čas. Nebude se hrát tradičně ve středu od 18 hodin, ale na žádost soupeře až ve čtvrtek a od 17 hodin. Ještě předtím se Kozlové dnes představí na ledě Třebíče a v sobotu pak na ledě Ústí nad Labem.