Univerziáda se koná od 1. do 12. března. Český tým ledního hokeje čeká pět zápasů v základní části, případně pak semifinále a zápas o medaili.

„Pro mě je to první zkušenost, co se týká reprezentace na takové úrovni. Na přípravných kempech nás bylo asi 60 a vybral se tým 23 hráčů. Vždycky, když člověk reprezentuje Českou republiku, tak je to super pocit. Už jsem zažil mistrovství světa v inline hokeji. To byla paráda. Univerziáda je prý nezapomenutelný zážitek. Je to víceméně olympiáda pro studenty, takže se na to hrozně těším. Doufám, že uděláme i nějaký výsledek,“ řekl obránce Lukáš Bezděk.

„Chodil jsem hrát za školu a pak mě vybrali na kemp a od té doby jsem ve výběru. Těším se, bude to nová zkušenost. Zase něco jiného než v Kolíně. Ale zase budu chybět na play off, tak mě to na jednu stranu mrzí. Ale do Ruska se těším,“ doplnil svého spoluhráče útočník Luboš Kozák.

V univerzitním výběru je i trojice nymburských hráčů, takže Kolín nebude jediný, kdo na konci hokejové sezony bude oslaben o reprezentanty. 

Program Čechů

1.3. ČR – USA
3.3. ČR – SVK
5.3. ČR – HUN
7.3. JPN – ČR
9.3. RUS – ČR
11.3. semifinále
12.3. medailové zápasy