Kozlové jsou momentálně na šestnáctém místě tabulky, tedy třetí od konce. Na svém kontě mají třicet sedm bodů. To Jihlava je na opačném pólu tabulky. S jednašedesáti body okupuje třetí flek. A nebude chtít opustit příčky, které ji zaručí play off bez předkola. „Jedná se bezesporu o vynikající tým,“ představuje si sílu soupeře kolínský trenér Petr Martínek. „Jihlavu považuji za jeden z nejlepších mančaftů soutěže. To dokumentuje její postavení v tabulce. Já věřím, že v letošní sezoně ještě dokáže velké věci,“ přidal Martínek.

Konec základní části se kvapem blíží, náročný program bude brzy minulostí. V posledních třech kolech hrají kolínští hokejisté s velice silnými protivníky. Ve středu se třetí Jihlavou, v sobotu jedou do Vrchlabí, které je čtvrté a sezonu zakončí v pondělí domácím střetnutím s pátou Třebíčí. To je pořádné sousto a také pěkná výzva. „Je to extrémně těžký konec základní části,“ přitakává kolínský trenér. „Přesně tak to cítíme,“ uvedl.

Jihlava se nese na vlně vítězství, zdolala tři soky v řadě. Porazila Porubu, po nájezdech Třebíč a jednoznačně smetla Litoměřice. Kolín tak může jen překvapit. Ale to on umí. V posledním domácím mači obral o body Porubu, jednoho z aspirantů na postup.

Šance na předkolo play off je pro Kozly už jen v matematické rovině. Spíše se rovná scifi. Na dvanácté místo zaručující prodloužení sezony sice ztrácí jen pět bodů, ale tři závěreční protivníci budou hodně tvrdý oříšek. „Je to tak. Ale chceme bojovat a minimálně se pokusit o dobrý výsledek. Chceme být Jihlavě důstojným soupeřem,“ dodal kolínský lodivod Petr Martínek.

Utkání můžete sledovat tradičně v textovém přenosu na onlajny.com nebo živě na HokejkaTV. Ta je stále pro permanentkáře zdarma.