Kolínské publikum po několika sezonách uvidí nové týmy a Kozlové se utkají s novými soupeři. Největší neznámou bude China Golden Dragon, což je nově vzniklý hokejový tým z hráčů čínské reprezentace, který má sloužit k přípravě na olympiádu v Pekingu. Tým vedou čeští trenéři a je doplněn i o české hráče, ale základ tvoří právě Číňani.

Velkou senzací je také odstoupení Nymburka ze soutěže. To vedení nymburského hokeje oznámilo na konci srpna. Nymburku se během léta rozpadl tým a nový se nepodařilo dát dohromady.

Díky tomu se zmenšil počet týmů v kolínské skupině na osm, a tak svaz přelosoval soutěž skupině Střed, kde Kolín hraje. Ta bude nakonec šestikolová. Kozlové budou hrát se všemi soupeři třikrát doma a třikrát venku. Kromě Činy a již zmíněné Příbrami se letos potkají s Klatovy, Táborem, Pískem, Kobrou a David servisem České Budějovice.

Nový druholigový ročník začíná ve středu. Kozlové doma od 18.07 hodin hostí právě českobudějovický David servis. A jeho základní část končí 4. března, taktéž doma, proti Táboru.

Kolínský tým zůstal oproti loňsku velmi podobný. Zůstaly opory týmu i většina mladíků. Kolínské útočné řady po odstoupení Nymburka se soutěže posílil také útočník a známý ostrostřelec Jan Stehlík.

Soupiska Kolína

B: Sejpal, Martínek O., Hermann.

O: Hanzl, Pýcha, Březina, Barták, Havelka, Jelínek, Pilný, Nutil.

U: Zumr, Šafránek, Malý, Martínek R., Procházka, Stehlík, Netušil, Kozák, Němec, Kysela, Mašín. Semirád a Jankovský (oba zranění).