Stejně jako v posledním utkání doma s Porubou začali Kozlové parádně. Na první branku se čekalo jen necelé čtyři minuty. Člen první formace Václav Jankovský nastavil hůl na nahození Husy od modré a díky tomu využil přesilovou hru. Hosté hýřili aktivitou, byli nebezpeční, ale první třetinu i přesto vyhráli domácí. Postaral se o to nejproduktivnější hráč Šumperka Jaroš, který dal obě branky svého mužstva. V prvním případě si počínal podobně jako Jankovský, kdy dobře nastavil hokejku a do brány usměrnil nahození Bernovského. Do vedení poslal svůj tým proměněným trestným střílením nařízeným za zalehnutí kotouče jedním z kolínských obránců.

Ve druhé dvacetiminutovce bylo k vidění velké množství nepřesností na obou stranách, ale také hodně vyložených šancí. Jenže střelci si vybrali volno a žádný z nich neskóroval. Svůj velký podíl na tom měli také oba brankáři. Třetí třetina tak slibovala napínavou podívanou.

Po minutě hry v závěrečné periodě se kolínští hokejisté branky dočkali, ale nebyla uznána. Platil však gól Jankovského, který padl o pár minut později. Kolínský útočník zase prokázal svoji chytrost a šikovnost a opět tečí zasunul. Byl to jeho druhý zásah v utkání. Kolín byl zpět ve hře a zase mohl směle pomýšlet na dobrý výsledek.

Vyrovnaný stav ale vydržel pouhých osmadvacet vteřin. Domácí Jan Kučera se dostal hodně snadno před branku, proskočil mezi dvěma obránci a pak už na něj zívala odkrytá brána. Aby toho nebylo málo, přišel další úder ze strany šumperských Draků. Útočník Bernovský se popasoval s přesilou kolínských borců a zamířil přesně do růžku Sejpalovy branky. Kozlové byli na lopatkách a z tvrdého direktu se už nezvedli. Naopak ještě inkasovali. Kapitán Jaroš útočil na hattrick, ale pak si všiml lépe postaveného spoluhráče Záruby a ten svoji výhodnou střeleckou pozici využil náramně. Jeho gól byl zpečetěním kolínského zmaru.

Draci Šumperk – SC Kolín 5:2

Branky a nahrávky: 15. Jaroš (Kabelka, Baláž), 19. Jaroš (TS), 47. J. Kučera (Blaško, Kabelka), 50. Bernovský (Tadeáš Král), 57. Záruba (Jaroš, Baláž) – 4. Jankovský (Husa, Z. Král), 46. Jankovský (Kukla, Šafránek). Rozhodčí: Kašík, Šudoma – Novák, Blažek. Třetiny: 2:1, 0:0, 3:1.

SC Kolín: Sejpal – Husa, Kukla, Blaha, Pýcha, Zdeněk, Muška – Jankovský, Šafránek, Z. Král – Zumr, Semirád, L. Krejčík – Síla, Štohanzl, Petržilka – Kopecký, Kozák, Mašín – Němec.