„Byla to pro mě taková odměna a jsem velice rád, že se to podařilo. V tuto chvíli se pro mě nic nemění, dále budu působit v juniorské OHL," uvedl odchovanec Kolína Dominik Mašín.

V juniorské OHL v týmu Petes Peterborough jste působil už loni. Jaká vlastně byla vaše první sezona v zahraničí?
Ze začátku to pro mě byly velké změny. Neuměl jsem řeč, přišel jsem do nového prostředí, kde jsem nikoho neznal. Navíc se tu hraje jiný styl hokeje. Takže trvalo dva měsíce, než jsem si zvykl. Myslím si, že jsem se s tím dobře vyrovnal. Kluci z týmu mi hodně pomohli.

Jak moc jste byl během toho roku v kontaktu právě s Tampou, která vás loni draftovala?
S Tampou jsem v kontaktu pořád. Jezdí za námi lidé, kteří mají hráče v juniorských soutěžích na starosti. A také mi posílají věci, na kterých je potřeba zapracovat. Takže nás pořád sledují a pomáhají nám se vyvíjet.

Možná na to nerad vzpomínáte, ale loni vás potkalo také zranění. Můžete prozradit, o co šlo a jak dlouho trvala léčba?
Měl jsem zlomenou klíční kost, takže jsem byl od března do konce sezony vyřazen. Na konci sezony jsem se už zapojil do tréninku. Byl jsem na farmě Tampy, ale trénovat jsem mohl jen bezkontaktně.

Co jsme slyšela, tak i v tento moment se o vás Tampa svým způsobem postarala, že?
Ano, postarali se o mě výborně. Sehnali mi nejlepší péči v nemocnici v Torontu. Doktor z Tampy konzultoval taky můj stav s lékaři v Torontu.

Když jsme se bavili před rokem, říkal jste, že anglicky moc neumíte. Jak se to po roce v Americe zlepšilo?
Myslím si, že po roce v Kanadě mi angličtina nedělá žádné problémy.

V srpnu vás mohli Kolíňáci párkrát zahlédnout i na kolínském ledě, když jste se tu před odletem do Ameriky připravoval. Jak dlouho jste byl doma a jak jste ten čas strávil?
Ano, párkrát jsem byl na ledě se starším dorostem. A jsem velice rád, že mi Kolín tuto možnost poskytl. Jinak jsem se připravoval se svým kondičním trenérem v Praze. Také jsem navštívil mé staré spoluhráče ze Slavie a kamarády. Doma jsem byl celkem asi tři měsíce a ten čas v Čechách jsem si moc užil.

Když bych měla zmínit českou hokejovou scénu, na jejím poli vás letos čeká start v reprezentaci U 20, že?
Ano. Už se moc těším na mistrovství světa do 20 let, které se koná ve Finsku. Je to hrozně hezké se opět sejít s kluky, se kterými jsem hrával od reprezentace do 16 let. Myslím, že máme skvělou partu. Doufám, že dosáhneme skvělého výsledku.

Vizitka

Datum narození: 1.2.1996
Post: obránce
Hokejová kariéra: Kolín, Slavia Praha, OHL Petes Peterborough, reprezentace U16, U17, U18, U20, 2014 draftován kanadským juniorským týmem Peterborough Petes a NHL klubem Tampa Bay Lightning, 2015 podepsán tříletý kontrakt s Tampou Bay
Úspěchy: stříbrná medaile U18 2014, bronz Memoriál Ivana Hlinky 2014
Záliby: sport