„Proti Frýdku to byl parádní výkon od všech hráčů, zodpovědný, naprosto disciplinovaný, plný nasazení, bojovnosti a důrazu. Dá se říct, že hráčům nemám co vytknout. Každý plnil svoji pozici a roli. Měli jsme větší odhodlání. Každý nechal na ledě všechno. Šli jsme do střel, do soubojů, neuhnuli jsme,“ řekl po pondělní zdařilé bitvě kolínský trenér Petr Martínek.

Kolín tak potvrdil, že na svém ledě umí. Připsal si osmý skalp v sezoně, šestý doma. „Pustili jsme si video ze soboty, rozebrali si některé momenty a byl to diametrálně jiný výkon. Kdybychom pokračovali v tom výkonu ze soboty, tak jsme i od Frýdku dostali zase deset gólů, ale tady se kluci přesvědčili o tom, že když se šlape, tak to může mít a má šanci na úspěch,“ pokračoval Martínek.

Jen pro připomenutí v sobotu Kolín schytal debakl 3:11 od Prostějova. Předtím přehrál Přerov (3:2) a podlehl Litoměřicím (1:5).

K úplné spokojenosti tak chybí jediné právě větší bodový přísun z cizích kluzišť. Z deseti venkovních utkání Kolín získal jen pět bodů, společně se Šumperkem je v tomto ohledu nejhorší z celé Chance ligy.

„Je to v hlavě. My musíme k venkovním zápasům přistupovat jinak, a ne se položit hned po inkasované brance,“ hledal příčiny venkovních porážek kormidelník modrobílého korábu.

Kozly už ve středu čeká další kolo, od 17.30 hrají ve Vsetíně. Šestinásobný český mistr není v dobrém rozpoložení, z posledních devíti kol zvítězil jen dvakrát a v tabulce je na desátém místě.

V prvním duelu Kolín uspěl, v září doma vyhrál 3:0. Na Lapači se Středočeši představí poprvé v sezoně.