V derby zatím padá málo branek. Hraje se takticky, dobře odzadu, se spoustou střel a šancí, ale taky s výbornými gólmany. Není to nuda. Dnes se bude hrát na kolínském ledě o mečbol v osmifinálové sérii. Kdo se ho ujme, bude moct v pátek v Nymburce zasmečovat a sérii ukončit. Kdo v cílové rovince udělá ten delší krok?

Domácí budou Kozlové. Ti naposledy, ač měli malinko víc ze hry, prohráli díky jediné trefě Nymburka z prodloužení. Udělali chybu v útočné třetině, byl z toho brejk domácích a gól. Pro Kolín ledová sprcha. Chtěli druhý bod. Ale neproměnili šance, několik přesilovek, ani pasáže, kdy puk tlačili do nymburské brány skoro i s gólmanem.

„Zápas jsme si rozebrali, ale hned jsme se zase začali připravovat na třetí zápas, který musíme za každou cenou zvládnout. My ho zvládneme,“ věří svému týmu kolínský asistent Jiří Pecka.

Hosté z Nymburka nemají co ztratit. Z prvního kola play off nepostoupili už několik let, do play off šli z horšího místa v tabulce, neměli takové ambice jako Kolín. Navíc v pondělí doma vyrovnali sérii. Mohou být na koni.

„Ve dvou utkáních jsem nasazoval tři lajny, občas se dostal někdo ze čtvrté. Určitě je potřeba už využít i další hráče. Myslím, že by takto nešlo hrát v takovém tempu čtyři, pět utkání. Musíme proložit sestavu, aby si někteří hráči odpočinuli. Hlavně se taky musíme vyvarovat vyloučením. Ti lidi, co tam chodí na oslabení a jsou na to určení, pak v situacích pět na pět nemají z čeho brát,“ přemítal před třetím měřením sil nymburský lodivod Pavel Bičiště.

Start třetího utkání osmifinálové série play off mezi Kolínem a Nymburkem startuje na kolínském ledě v 18.07 hodin.