Kozlové mají za sebou jedno ostře sledované utkání a v neděli na ně čeká další. Zřejmě nejočekávanější. Do Kolína totiž přijede tradiční soupeř
 z Nymburka. Utkání začíná 
v 17 hodin. „Na Nymburk se nám v této sezoně nedaří. Oni mají tři zkušené lajny a využívají služeb hráčů z jiných oddílů. Jsou na tom hokejově líp," hlásí Rác.

První dva zápasy vyhrál Nymburk. Nejprve 6:5 na samostatné nájezdy a poté 5:0. „Zápasy s Kolínem jsou vždy jiné než s jakýmkoliv jiným soupeřem," řekl trenér nymburského celku Pavel Bičiště.

„Na soupeře nebudeme vymýšlet nic speciálního. Budeme se držet naší cesty a určitě se porveme o body," podotkl Rác.

Zatímco Kolín půjde do utkání bez dlouhodobě zraněných Mejzra, Bartáka, Čtvrtečky a pracovně vytíženého Pospíšila, Nymburk hlásí plnou sestavu. „Chci nastoupit s dvaceti hráči. To znamená, že chci vzít hráče 
z Boleslavi a to ať už z áčka nebo z juniorky," hlásí dopředu. „Je důležité, že se nám podařilo vyhrát tři nula třetí třetinu v posledním zápase se Žďárem. Hráči mají v hlavách, že pokud chtějí uspět, musí na tento výkon navázat," dodal.

Byť Kolín v posledním zápase prohrál na ledě Hodonína, tak se od začátku soutěže značně zlepšil a v tabulce stoupá pomalu ale jistě vzhůru. Ve druhé čtvrtině soutěže dokonce získal pouze jediný Hodonín více bodů než Kolín.

„Ročník jsme začali tragicky, ale postupnou prací lepšíme hru i výsledky. Sázíme na vlastní odchovance. 
V Hodoníně nastoupilo osm hráčů juniorského věku," zdůraznil kolínský lodivod.

„V poslední době jsme se věnovali především obranné hře. Z toho také budeme chtít v Kolíně vycházet. Musíme hrát jednoduše, dávat si rychle puky. Po ztrátě puku musí přijít okamžitě defenzíva," prozrazuje taktiku na zápas nymburský trenér.

Derby vždy přiláká do ochozů větší množství diváků a i v neděli by tomu nemělo být jinak. Budou mít větší radost hostující příznivci nebo si ti domácí poprvé zazpívají „Cukrářku"?

(Jakub Marvan)