Nymburk má výsledky jako na houpačce. Naposledy prohrál 3:5 ve Žďáru nad Sázavou, předtím porazil doma Klatovy 9:1, prohrál 2:3 po prodloužení s Havlíčkovým Brodem, porazil Tábor 3:1, prohrál v Moravských Budějovicích 3:5, a tak by se dalo pokračovat.

Jedno je jisté, v poslední době se Nymburku doma daří, doma vyhrává, a i s prvním Havlíčkovým Brodem dokázal bodovat.

Kromě navázaní na domácí formu budou chtít Nymburáci doma vrátit Kolínu výsledek z posledního derby na Polabanu. Kolín vyhrál na začátku listopadu vysoko 8:2, a to pro domácí nebylo povzbudivé. Na domácím ledě Kozlové s Nymburkem v první čtvrtině prohráli 3:4, naposledy ale vyhráli 4:2.

Kolínští by měli být i papírovým favoritem, navíc se jim venku daří. V tabulce je dělí sice jedna pozice, ale dvanáct bodů. Ale co udělá při derby psychika?

„Je to derby, těšíme se samozřejmě na to. Doufám, že se naplní zimák, že bude výborná atmosféra, že předvedeme výkon jako minule a že si odvezeme vítězství,“ prohlásil před duelem trenér Kolína Petr Martínek.

Jeho svěřenci půjdou do utkání povzbuzeni dvěma domácími výhrami v řadě. Po vyhrané bitvě se Žďárem nad Sázavou (5:4) si gólově vychutnali utkání s David servisem České Budějovice (7:2).

„Jsme hrozně rádi. Potřebovali jsme takové utkání. Přistoupili jsme k němu velice dobře, od začátku. Vypracovali jsme si šance, přesilovky, které jsme proměnili. Myslím si, že jsme na ledě dominovali,“ komentoval mač Petr Martínek.

Kozlům se po delší době doma podařilo jít do vedení, ale hned do vyššího náskoku. To je na domácím ledě pro ně tak trochu novinka. Před tímto duelem doma vstřelili první branku jen ve třech utkáních a v dalších jedenácti museli skóre dotahovat.

„My jsme se s nestřílením prvních branek v utkání potýkali celou sezonu. Pro psychiku je to přitom důležité. Před týdnem se nám to povedlo se Žďárem, v sobotu proti David servisu. Přidali jsme pak další branky a myslím, že jsme utkání v pohodě dohráli. Předvedli jsme pěkné akce. Škoda, že nepadlo víc branek,“ litoval Martínek.

Zápas měl kromě výše zmíněných aspektů také bonus v podobě zařazení čtvrté pětky. V obraně Hanzl se Sladkým, v útoku Netušil, Černý a Kadlec Antonín. Hned v prvním střídaní dali branku. Černý poslal dlouhý puk na Kadlece. Ten vystřelil do beka, ale puk se mu odrazil na hůl, tak našel na zadní tyči Netušila, který skóroval.

„Hodnotím je pozitivně. Bylo to jejich první střídání na ledě a hned dali gól. To je skvělé pro jejich psychiku. Utkání jsme od jeho půlky mohli hrát na čtyři pětky. Hráči z té čtvrté se tam neztratili a předvedli velmi dobrý výkon,“ hodnotil trenér Martínek.
Ve čtvrté lajně se objevil i obránce Jan Hanzl, který od konce října nehrál. Byl po zranění na operaci kolene. Nenastoupil k celé polovině soutěže. Teď se vrací znovu na led a do sestavy.

„Za to jsem nesmírně šťastný, Honza začal teprve nyní lehce trénovat, takže ještě není v kondici. Původně jsme mysleli, že s námi půjde jen na střídačku, aby povzbudil kluky. Situace nehrála k tomu, aby šel hrát a on chtěl jít, tak jsem ho tam na jeho vlastní zodpovědnost pustil. Pak jsem mu dal šanci na penaltu, protože vím, že je proměňuje. Škoda, chyběl kousíček,“ řekl k jeho prvnímu startu po zranění trenér Kolína.