„Musíme k utkání přistoupit mnohem aktivněji. Nechápu, že ze dne na den přestaneme bruslit a podáme dva tak odlišné výkony. Proti Nymburku musíme být aktivní a v pohybu," uvedl trenér Kolína Jiří Seidl.

„Snad se dobře připravíme a předvedeme dobrý výkon," přeje si před sobotním zápasem kouč Nymburka Pavel Bičiště.

Jeho tým se v posledním zápase nečekaně hodně nadřel. Doma porazil beznadějně poslední Jindřichův Hradec jen 4:3. A to sedm minut před koncem ještě prohrával. „Chceme ten zápas hodit za hlavu. Nebylo to dobré, ale už se k tomu vracet nebudeme," řekl šéf nymburské střídačky.

Utkání s posledním týmem se trenérovi nelíbilo, ale už ví, co je potřeba zlepšit. „Musíme hrát jednoduše, poctivý hokej a bojovat. Musíme hrát to, co jsme hráli. Každý si musí plnit své úkoly. Snad tak hrozný výkon už nepředvedeme, ten poslední byl asi nejhorší za celou sezonu," ví Bičiště.

Derby je vždy jiné. Dopředu není nic jasné, rozhodne momentální forma. Kozlové po třech domácích výhrách v řadě prohráli ve středu v Havlíčkově Brodě. Nicméně nutno dodat, že prohráli doma naposledy 8. října, takže si před vlastními fanoušky hájí body. Rozhodně budou chtít šňůru domácích výher prodloužit i dál.

„Hrajeme doma a chceme vyhrát," hlásí Seidl.

„Pořád si říkám, že je to padesát na padesát. Kolín prohrál, ale to bylo v Havlíčkově Brodě a ten je hodně silný. Snad si vypracujeme nějaké šance a podaří se nám je proměnit. Šance si vytváříme, ale máme problémy s řešením koncovky," přemýšlí nahlas nymburský trenér.

Kolín je šestý, osm bodů za Nymburkem, který okupuje druhou příčku. Rozdíly se ale nyní mažou, navíc Kozlové hrají doma. Dá se ale očekávat, že bude na kolínském stadionu opět parádní atmosféra.

„Na zápasy s Nymburkem chodí vždy pěkná návštěva. Očekávám, že opět přijede hodně lidí. Přál bych si alespoň tisíc," podotkl Jiří Seidl.

„Tak to zcela jistě. Kolín teď doma vyhrává, může být favorit. Po tom posledním utkání určitě favorit nejsme. Rozhodne třeba to, kdo dá první gól nebo kdo bude mít více štěstí," dodal Bičiště.

Derby bude předcházet jedna slavností událost. Vedení klubu poděkuje bývalému dlouholetému hráči Tomáši Pácalovi, který má za sebou i bohatou extraligovou minulost, za jeho věrné služby. Ocenění hokejové práce nebude patřit jen jemu, ale také trenérské legendě gólmanů Alešovi Adamcovi.

Začátek utkání je v 17.07 hodin. Slavnostní začátek zápasu je ale už v 17. hodin.