„Do Kolína jsme se těšil. Jsem rád, že jsem ve známém prostředí,“ uvedl šestadvacetiletý útočník.

O vašem návratu nyní bude mluvit celý Kolín. Jak se na to těšíte?
Doufám, že si na mě příznivci vzpomenou a že jim to udělá radost.

Byl jste tři roky na Slavii, kde jste dělal i asistenta kapitána. Vydařily se vám prakticky všechny tři sezony. Proč jste se rozhodl pro návrat do Kolína?
Na Slavii nikdo pořádně nevěděl, co se bude odehrávat dál. Teď to vypadá, že dochází k jakémusi znovuzrození, alespoň v to doufám. Skončila mi smlouva a na nové jsme se nedomluvili.

Byla šance na Slavii dál pokračovat? Měl jste i jiné prvoligové nabídky?
Šance pokračovat asi byla, ale nechtěl jsem do poslední chvíle čekat, jak to vše dopadne. Mohlo se stát, že bych pak narychlo něco sháněl, a tomu jsem chtěl předejít a domluvil jsem se s Kolínem. Nabídky jsem měl, ale vzhledem k tomu, že se teď nechci nikam stěhovat, jsem to ani moc neřešil.

Z Kolína jste před třemi lety odcházel poté, co jste ve čtyřech zápasech dal osm gólů a na dva přihrál. Takže s velkou fazónou. A střelcem a nahrávaček jste zůstal i v první lize. První necelá sezona 21 bodů (12+9), druhá 31 bodů (17+14) a loni 35 bodů (10+25). Všichni fanoušci od vás budou dál čekat góly. Není to svazující?
Věřím, že na to navážu a budu i dál produktivní. Ostatně na to trenér spoléhá, a proto jsem tady. Svazující to může být pro někoho, kdo na to bude neustále myslet a zbytečně na sebe vytvoří sám tlak. Já jsem v pohodě a vím, že můžu být produktivní a pomoct týmu k úspěchu.

V sestavě se potkáte znovu se svými kamarády a starými známými, Honzou Hanzlem, Josefem Malým a dalšími. Do týmu se ale za ty tři roky zapracovalo hodně mladíků. Převažují aktuálně hráči, které znáte nebo které poznáváte?
Na to se moc těším, že se zase budu potkávat s kluky, které dobře znám a rozumím si s nimi! To je normální, že se do týmu dostávají mladici, tak to má být. Myslím, že teď je to tak půl na půl. Ale už jsem stihl pár kluků poznat.

Kozlové pro novou sezonu nebudou měnit sady dresů. Vyráběly se loni. Není v nich ale číslo 88. Budete o něj vedení žádat nebo si dokážete představit, že byste měl jiné číslo?
Tohle jsme ani neřešili, ani nás to nenapadlo, ale pokud bude nějaká možnost, tak bych samozřejmě dál rád oblékal číslo 88.

V Kolíně jste prakticky od začátku letní přípravy. Jak se cítíte v týmu a jaká je příprava?
Cítím se dobře, je dobrá nálada a všichni mají chuť tvrdě makat. Příprava je asi jako všude – posilovna, běhání, skákání a nějaké hry nesmí chybět.

Co plánujete na letní měsíc volna?
Čeká mě v létě jedna pro mě důležitá životní událost a dovolená.

Těšíte se už teď na led?
Na led se těším, přeci jen ta pauza mezi koncem sezony a začátkem té nové je docela velká. S kluky ale občas vyrazíme se sklouznout na led do Říčan i teď.

Jak se vám líbí nový druholigový systém soutěže? Zjednodušeně řečeno čtyři skupiny, čtyři utkání s týmy ve skupině, k tomu dvě se skupinou sever. Pak jen čtyřka postupujících do play off z každé skupiny…
Systém vypadá zajímavě, navrhly si ho samy kluby, takže by to mělo být jedině ku prospěchu, ale to uvidíme až po sezoně. Je pravda, že stávající systém byl takový nevyrovnaný a nedokonalý. Těším se na to.

Nakoukl jste i na několik utkání do extraligového Hradce Králové a Mladé Boleslavi. Jak si ceníte těchto zkušeností?
Bylo to skutečně jenom takové nakouknutí, ale jsem za to rád. Rád jsem to zkusil. Třeba ještě bude nějaká možnost podívat se do extraligy.