Jeden z hlavních magnetů čtvrtého kola se hrál v Černošicích, kde hostovala Čáslav. Domácí obhájce titulu kráčel po dvou třetinách za ukončením neporazitelnosti letců.

Ti ale nebyli i přes nepříznivý vývoj 2:5 horším celkem, spíše naopak. V závěrečné dvacetiminutovce trápení s neefektivní koncovkou pětigólovým koncertem rázně ukončili.

Vítěznou branku vstřelil Tomáš Pipek třináct vteřin před koncem a dokonce při vlastním oslabení.

Třiadvacetiletý odchovanec pardubického hokeje má za sebou právě v dresu Dynama dokonce pět extraligových startů. V minulých dvou sezonách nastupoval ponejvíce za Kolín ve druhé lize.

Teď se poprvé výrazněji uvedl v nejvyšší středočeské soutěži. Závěr zápasu zrežíroval hlavně on, když zavěsil v každém ze tří po sobě jdoucích střídání.

„Díky tomu, že jsme zápas nevzdali, jsme ho dokázali slepenými góly otočit,“ podělil se autor hattricku o velmi příjemné dojmy ze čtvrté výhry v sezoně.

Vlašimi se podobně famózní obrat povedl v minulém kole, ve Slaném ale až nečekaně vyhořela. Slabší chvíle si Rytíři vybrali především v prostřední části, kdy Lvi čtyřmi góly v rozmezí necelých deseti minut rozhodli.

Benešovští si naopak po doslova ukradeném okresním derby zchladili žáhu.

V Kralupech vyhnali Exnera z domácí klece ještě před první sirénou. Jeho nástupce Kosina vylovil ve zbylém čase stejnou porci gólů.

V součtu z toho byla desítka a první dvouciferná výhra soutěže. Pro domácího nováčka o to nepříjemnější, že nejméně pětigólovým rozdílem prohrál už potřetí v řadě.

„Mnoho gólů plyne z individuálních chyb, které soupeři úspěšně trestají. Musíme se jich vyvarovat,“ zná recept na zlepšení kapitán Tomáš Prášek.

Na vítěznou vlnu se vrátily také Poděbrady. V Příbrami přišly v rozmezí šesti vteřin prostřední části o dvoubrankový náskok a chvíli po polovině zápasu dokonce prohrávaly. Po opětovném vyrovnání ale zkušený Příhoda v úvodu závěrečné části definitivně rozhodl.

Úspěšný výjezd na opačný konec kraje má za sebou také Kutná Hora. V Rakovníku se sršni bez některých na poslední chvíli omluvených nemocných hráčů rozjížděli pomaleji, na oba góly domácích ale nakonec dokázali po zlepšení odpovědět. V prodloužení pak Jiráň rozhodl dorážkou o druhém bodu pro hosty.

K nastavení času směřoval po dvou obratech ve skóre i mělnický souboj s Velkými Popovicemi. Kozlové ztrestali neproměněné šance domácích vyrovnáním na 3:3 necelých sedm minut před koncem. Neporažený lídr západní skupiny se ale nenechal vyvést z míry a zápas znovu strhl na svou stranu. K vidění byla i boxerská vložka, či vyloučení hostujícího Žohy na pět minut plus do konce utkání za zákrok na Chvátala.

Krajská liga

4. kolo: Mělník – V. Popovice 5:3 (34. a 37. T. Havel, 2. Šubrt, 57. Kratochvíl, 60. Lenc - 22. a 54. Vacek, 8. Žoha), Kralupy - Benešov 3:10 (38. Kaprál, 50. Hanžl, 59. Sikela - 3., 26. a 48. Holeš, 2. Stejskal, 18. Korvas, 19. Formánek, 20. Fedoročko, 39. Zderadička, 39. Patočka, 58. Dušek), Neratovice – M. Boleslav B 4:7 (18. a 24. Rak, 22. Chvojka, 52. Pek – 27. a 50. Tregl, 28. a 45. Ficek, 6. Vondrlík, 32. Kysela, 54. Marček), K. Dvůr – Žabonosy 4:2 (22. Šnaidauf, 25. Mahel, 33. Krásl, 45. Vacek - 16. Mejzr, 20. Kubát), Slaný – Vlašim 7:1 (6. a 44. Sekerka, 29. Malát, 30. Lapáček, 34. Frolík, 38. Cigánik, 58. Novák – 5. Svoboda), Rakovník – K. Hora 2:3 pp (6. Okegawa, 31. Macháček – 28. Jelínek, 45. Tvrdík, 64. Jiráň), Černošice – Čáslav 6:7 (13. a 30. Šalamoun, 6. Hofmeister, 26. Němeček, 34. Jobek, 47. Kratochvíl – 56., 59. a 60. Pipek, 41. a 57. Borovanský, 8. Navrátil, 25. Ježek), Příbram - Poděbrady 3:4 (25. Mikeska, 25. Pejsar, 32. Pouska – 6. Toupal, 16. Vernek, 38. Strnad+, 43. Příhoda.

Krajská soutěž

4. kolo: Hvězda Kladno – Mníšek 7:6, V. Popovice B – Solopisky 5:8, Žebrák – Sp. Příbram 5:2, Příbram 99 – Sedlčany 2:3, Zlonice – Kolín B 2:9, Černošice B – Žilina 10:3, Božetice – Hořovice 8:5, Benátky B - Rakovník B (30. října).