Kdo přišel ve středu na hokej později, ten přišel možná o to nejpikantnější. Vůbec první třetina byla to nejlepší. Psala se dvacátá třetí vteřina, když padla první branka.

Hosté na nic nečekali a hned v z prvního útoku šli do vedení. Na Moravce poslali střelu z kruhů, vyražený puk se dostal na druhou stranu k mantinelu, kde už číhal Redlich a dřív, než se stačil kolínský gólman přemístit, poslal kotouč mezi jeho betony do brány.

Hořký nástup do zápasu ale Kozlové brzy přesladili. Jednak vyrovnali a pak šli do dvoubrankového vedení. O vyrovnání se postaral Jakub Semirád z mezikruží. Dostal puk, byl tam sám, měl čas, zamířil a bylo to – 1:1.

Do vedení pak Kozlové šli ve dvou přesilovkách. Nejdříve úplně na konci té první Jankovský našel na druhé tyčce volného Morkese, který zakončoval do prázdné. Při té druhé početní převaze úřadovala zase druhá lajna a byla to akce na jeden dotek. Zumr zpoza na Morkese, ten na druhou tyč na Jankovského, ten do prázdné – 3:1.

Ve třetí části se trefil za domácí Morkes, za hosty devět minut před koncem snižoval Náprstek.

„První třetina se nám povedla, pak jsme se trochu podřídili hře soupeře a už o nebylo takové. Na druhou stranu musím kluky pochválit, že to uhráli," řekl k utkání kolínský trenér Jiří Seidl.

Branky: 6. Semirád (Šafránek, Malý), 10. Morkes (Jankovský), 17. Jankovský (Zumr, Morkes), 44. Morkes (Jankovský, Voženílek) – 1. Redlich (Náprstek, Kužel), 51. Náprstek (Butor). Rozhodčí: Schmejkal – Hrubec, Horažďovský. Vyloučení: 3:2, navíc TS za faul Bartáka. Využití: 2:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 708. Třetiny: 3:1, 0:0, 1:1.

Kolín: Moravec – Pácal, Hanzl, Skokan, Voženílek, Barták, Březina, Kulhánek – Semirád, Šafránek, Malý – Jankovský, Zumr, Morkes – Kadlec ml., Kadlec st, Ježek.