Kolín porazil 2:1 rozjeté mužstvo Vsetína na jeho ledě díky dvěma přesilovkovým trefám Veselého a kapitána Krejčíka. Kozlové měli po šedesáti minutích zápasu na Lapači obří radost. „Je to něco neskutečného,“ jásal jeden z kolínských trenérů Petr Martínek. Slavilo se, zpívalo… Jak to má po takovém vítězství být.

Nyní mají před sebou borci v modrobílém poslední zápas základní části a v něm budou bojovat o setrvání na místě zaručující předkolo play off. V cestě stojí kozlům Poruba. Ta už má šanci pramalou, na kontě má jednasedmdesát bodů a je dvanáctá. Kolín má na deváté pozici o čtyři body více. O předkolo play off budou bojovat ve vzájemném zápase Vrchlabí (8. místo, 75 bodů) a Frýdek-Místek (11. místo, 74 bodů), šancí má i desátý Prostějov (74 bodů), který hraje v Třebíči. Ideální scénář pro kozly je jasný: zvítězit a neohlížet se na soupeře.

Z utkání NBL BC Kolín - Brno (80:89).
Medvědy čeká po reprezentační pauze Brno. To ještě neporazili

„Já doufám, že se nám to povede a že se s fanoušky neuvidíme ve středu na zimáku naposledy,“ věří v postup Martínek. „My můžeme jít do zápasu uvolnění. Uvidíme také, jaký bude zdravotní stav hráčů, abychom případně někoho pošetřili,“ dodal kouč Kolína.

Zápas s Porubou se hraje ve středu od 18 hodin na kolínském zimním stadiuonu.

Termíny předkola play off

1. zápas: sobota 5. března, na ledě 10. a 9. týmu tabulky
2. zápas: pondělí 7. března, na ledě 7. a 8. týmu tabulky
případný 3. zápas: úterý 8. března na ledě 7. a 8. týmu tabulky

Předkolo play off se hraje na dva vítězné zápasy