Žďár – Kolín 5:4 pp

Kozlové sice nevstoupili do utkání nejlépe, když brzy faulovali a ve druhé minutě inkasovali. Záhy ale vyrovnali a pak byly nástupy do třetin jejich. Ve 22. minutě šli do vedení 2:1, pak ve 41. minutě do vedení 4:2. Domácí zachraňovali utkání na konci třetin.

Ve druhé třetině snižovali na 3:2 minutu před koncem, v poslední dvacetiminutovce vyrovnávali a bod urvali trefou z power play osmdesát sekund před koncem.

V prodloužení se pak přiklonilo štěstí na jejich stranu a ten rozdílový bod ukořistili oni. Kozlové po prohře 4:5 po prodloužení klesli v tabulce na páté místo, jsou bod za Moravskými Budějovicemi.

,,Bylo to velké drama. Škoda, že jsme nedali aspoň jednou taky přesilovku pět na tři do prázdné brány. Tam další šance byly,“ doplnil ještě k průběhu utkání vedoucí Kolína Josef Nutil. Ten naznačil, že čtyři přesilovkové góly kozlů byly super, ale mohlo by jich být proměněných i víc.

Branky: 2. Stehlík (Gregar, Kunstmüller), 39. Stehlík (Kunstmüller, Pleva), 47. Gregar (Stehlík, Kunstmüller), 59. Kolda (Pytlík), 62. Štěpánek (Stehlík) – 7. Panna (Semirád, Malý), 22. Malý (Kadlec, Pýcha), 38. Malý (Kadlec, Pýcha), 41. Malý (Semirád, Panna). Rozhodčí: Čuňočka – Vašíček, Král. Vyloučení: 8:6, navíc Lojek 10 min za ZHK, Krupka 10 min za NESP a Gregar 10 min za NESP (všichni Žďár). Využití: 3:4. Oslabení: 0:0. Diváci: 652. Třetiny: 1:1, 1:2, 2:1 – 1:0.
Kolín: Sejpal – Kadlec, Pýcha, Hlaveš, Voženílek, Barták, Březina, Havelka – Panna, Malý, Semirád – Pilný, Zumr, Pipek – Kysela, Prokop, Kozák.