Prostor ukázat se 
v tom utkáním moc nebyl. Jak se po premiéře proti Žďáru cítil dvaadvacetiletý gólman Rudolf Bernart ucházející se 
o místo v sestavě hokejistů Kolína?

Rudo, máte za sebou premiéru 
v dresu Kolína. Jak jste se na ni těšil?
Těšil jsem se moc. Bylo to pro mě něco nového. Po loňské sezoně v Novém Městě to je o úroveň výš. Trošku jsem nevěděl, co od toho čekat, ale 
v tom zápase mi to neuvěřitelně ulehčili kluci, protože těch střel na mě moc nešlo.

Na co jste myslel před utkáním?
Říkal jsem si, že se pokusím chytit první střelu a uklidním se. Nechytal jsem zápas od března, tak jsem byl nervózní. Chci ještě jednou poděkovat klukům. Nemusel jsem řešit žádnou ošemetnou situaci, o to to pro mě bylo lehčí.

Nemůžu se ale nezeptat. Vy se snažíte probojovat do mužstva a právě ten zápas proti Žďáru vám toho moc ukázat nedovolil. Měl jste jen 6 zákroků za těch 30 minut. Není vám to z tohoto úhlu pohledu líto? Vlastně jste dostal šanci, ale moc příležitostí ukázat, co ve vás je, nebylo.
Na jednu stranu jsem rád, že to dopadlo takto, protože první zápas mám za sebou a příště už budu vědět, co čekat, a budu méně nervózní. Ale je pravda, že to nebyl zápas, který by mě prověřil. Nebyl to zápas, ve kterém bych mohl ukázat, co ve mě je a doufám, že ještě přijde a budu se moct předvést.

V Kolíně jsou teď čtyři gólmani, když počítám i Martina Sejpala, který to zkouší o soutěž výš. To je velká konkurence. A přece jen Fanda Moravec a Martin Sejpal jsou v Kolíně jednoznačně top gólmani. Jaký je to pocit prát se o místo s dalšími třemi gólmany, když všichni mají výhodu toho, že jsou tu vlastně doma.
Já se s Martinem znám a jsem s ním v kontaktu. Pokud by se ve vyšší soutěži udržel, tak by si chtěl udělat stejně střídavé starty do Kolína, takže vím, že bude těžké to místo v týmu obhájit. Ale nemyslím na to, jdu trénink od tréninku a jsem tady rád. Snažím se tím nestresovat.

Máte nějaká zadní vrátka, když by to v Kolíně přece jen nevyšlo?
Mám. Kontaktovala mě spousta klubů, buď z krajské ligy, nebo druhé ligy. Do druhé ligy by bylo pozdě se zapojit po případném vyřazení z Kolína. Takže, když bych se nechytl v Kolíně, asi by to byl zase krajský přebor. Uvidím, jak to dopadne v Kolíně, a pak to budu řešit.

Jak se vám zatím v Kolíně líbí?
Líbí se mi tady hodně. Jsem hodně vděčný panu Seidlovi, že mi dal šanci se ukázat. Je to něco jiného, než jsem doposavad v chlapské soutěži zažil. Tréninky jsou dobré. Je to sice druhá liga, funguje to. Lidi se tady o to starají. Je cítit, že to tady opravdu funguje. Já si to zde opravdu užívám. Třeba od Tomáše Pácala jsem jako malý kluk dostal dres a teď jsem s ním v jednom týmu, a když jsem proti Žďáru chytal, křičel jsem na něj z brány. Opravdu si to užívám.

Vizitka

Datum narození: 5.5.1993
Post: brankář
Kariéra: mládežnická družstva: Hradec Králové, Pardubice, Žďár nad Sázavou, Havlíčkův Brod, Hradec Králové; muži: Nové Město
Záliby: natáčení zábavného hokejového pořadu HockeyBrothers, přítelkyně, studentský život