Skromnost, to je to, co vyznává trenér Kolína Václav Rác.  I když pýchu na své svěřence ve své tváři neschová, zachovává si chladnou hlavu. Nedělá z prvoligové baráže „haló".

Říká: udělali jsme kus práce, je to odměna pro kluky, ale čekají nás těžké zápasy s dobrými týmy. „Beroun a Most hráli profesionální soutěž, za Sokolov nastupovalo šest hráčů a brankář z kádru extraligových Karlových Varů, Prostějov sestavil profesionální tým se silnou ekonomikou 
s cílem postupu do vyšší soutěže," komentuje všechny soupeře Kozlů v baráži.

Kouči, před sezonou jste na rozdíl od manažera Plašila byli 
s kolegy střízlivější v ohlašování baráže pro letošní sezonu. Nicméně sezona se povedla a Kozlové prošli právě až do té baráže. Můžete být s letošním druholigovým ročníkem a i play off asi spokojeni, že?
Kluci byli odměněni za solidní celoroční práci, kterou jsme přenesli do celoročního výsledku. Mne těší, že v zápasech play off nastoupilo osm hráčů juniorského věku, což předurčuje i určitou perspektivu kádru.

Co podle vás bylo největší předností Kolína? Nebo v čem tkvělo to, že Kozlové udrželi formu de facto celou sezonu, vyjma jednoho měsíce, a pořád se drželi na čele tabulky?
Kolektiv byl soudržný a až na drobnosti, které jsme řešily, měl charakter. Zápasy rozhodovalo více hráčů, kteří měli v dané chvíli lepší formu, takže jsme se vyhnuli větším zápasovým propadům, které jsou v této soutěži obvyklé.

Ve vyřazovacích bojích pak Kozlové prošli svými série na první pohled hladce 3:0, 3:1 a 3:1. Bezesporu nejnáročnějším soupeřem byl Tábor. Řekl byste ve zkratce něco ke všem třem soupeřům?
Všechny série byly těžké. Jindřichův Hradec účelně bránil. Moravské Budějovice jsou na vzestupu, mají dobré zázemí, hráče s hokejovou minulostí. Jsou nesmírně obětaví a houževnatí. V obou sériích jsme byli favorité. V sérii s Táborem jsme naopak vyřadili favorita se zkušeným hokejově vyspělým kádrem. Podali jsme výkon na hranici našich současných možností a podpořilo nás i trochu hokejového štěstíčka.

Kozly teď čeká baráž. Je to možná třešnička na dortu, možná odměna za dvouletou práci týmu, možná logické vyústění toho, jak tým maká. Jak tuto otázku vnímáte vy?
Jdeme si pro zkušenost. Chceme hrát hru, kterou se dlouhodobě prezentujeme a uvidíme, na co to ve vyšší konkurenci bude stačit.

Jaké má Kolín do baráže ambice z vašeho úhlu pohledu? Čeká vás čtveřice soupeřů – Sokolov a Prostějov ze druhé ligy a Most 
s Berounem z první ligy…
Beroun a Most hráli profesionální soutěž, za Sokolov nastupovalo šest hráčů a brankář z kádru extraligových Karlových Varů, Prostějov sestavil profesionální tým se silnou ekonomikou 
s cílem postupu do vyšší soutěže. Chceme hrát důstojnou roli a zlobit naše soupeře.

Baráž začínáte ve středu doma 
s Prostějovem. Mohl byste konkrétně okomentovat prvního barážového soupeře Kozlů?
Je to jeden z favoritů baráže. Kluci jsou zdravě nažhavení a věřím, že sehrajeme utkání, které se bude líbit našim divákům.

Zápas kolínská policie vyhodnotila jako rizikový. „S ohledem na to jsme učinili bezpečnostní opatření, která v tento okamžik ale nebudeme specifikovat," řekla Martina Fejfarová, mluvčí kolínských policistů. Ta apeluje na diváky, aby dodržovali pokyny pořadatelské služby.

BARÁŽ - ROZPIS DOMÁCÍCH ZÁPASŮ KOZLŮ

1. kolo 02. 04. 2014 středa
Kolín - Prostějov
3. kolo 07. 04. 2014 pondělí
Kolín - Beroun
7. kolo 16. 04. 2014 středa
Kolín - Sokolov
9. kolo 21. 04. 2014 pondělí
Kolín - Most

Bezpečnostní opatření

Pokud se chystáte na středeční 1. barážové utkání A-mužstva Kozlů proti Prostějovu, připravte se na tato bezpečnostních opatření:

1. Zimní stadion bude pro veřejnost otevřen od 17 hodin.
2. Vstup pro domácí fanoušky – pokud možno, jen u brány u jezera (možno i u brány u pekárny – zde ale pouze vstup na horní severní tribunu)
3. Západní tribuna bude výhradně určena pro hostující fanoušky. Vstup pro hostující fanoušky bude připraven speciálním koridorem u pekárny (zde též přístup pro vozíčkáře na severní horní tribunu).
4. O přestávkách a po skončení utkání prosím využívejte vchody, které jste využili pro vstup do zimního stadionu.
5. Na utkání přijďte raději včas, budou prováděny bezpečnostní kontroly.
6. Do haly je přísný zákaz nošení pyrotechniky, zbraní a dalších předmětů podobného typu.
7. Respektuje zábrany na zimním stadionu.
8. Dodržujte návštěvní řád Zimního stadionu Kolín pro domácí utkání SC Kolín.