Na Den slovanských věrozvěstů, 5. července, začalo vše kolem Kutnohorské hasičské ligy v požárním útoku. Na tuto zastávku ligy dorazil nevšedně vysoký počet družstev. Aby ne, vždyť domácí do bojů nasadili dvě družstva mužů a dokonce tři družstva žen. Domácím barvám se dařilo pouze částečně. Muži vybojovali 6. a 9. místo, zato ženám se podařilo na domácí půdě zvítězit.

„Letos jsme pro diváky měli i drobné zpestření,“ naznačil velitel sboru Jiří Veselý. „Naši kamarádi ze sboru v Mančicích předvedli zásah ala padesátá léta - v dobových uniformách s historickou stříkačkou zapřaženou za traktorem,“ upřesnil s tím, že akce se protáhla do pozdních večerních hodin. Tentokrát k všeobecné spokojenosti pod širým nebem hrála skupina Na chlupy voskem.

Po závodech si děti užily hry a pěnu

Následující den při výročí upálení Mistra Jana Husa měli na Červeném Hrádku již potřinácté na programu Memoriál Josefa Zvoníka v požárním útoku mladých hasičů.

V tento červencový termín se však soutěž potýká s nedostatkem soutěžících. Letos nepřijel dokonce žádný konkurenční sbor, a tak místo klání viděli diváci pouze exhibici domácích mladých hasičů.

Odpoledne pak na požární útok navazoval dětský den pořádaný opět místním sborem s řadou rozmanitých úkolů pro děti, malováním na obličej a zakončený všemi velmi oblíbeným řáděním v pěně.

Josef Zvoník