„Poslední roky jsme sice měli dost výjezdů k požárům. Celkem nedávno jsme dokonce museli zasáhnout bez pomoci cisterny, protože byla v opravě, přišly tedy na řadu konve a hlavně lopaty a také se podařilo oheň zastavit do příjezdu cisterny z Peček,“ přemítal Levíček.

Kozlův hasičský počin - HLASUJTE ZDE

„Nicméně má-li to být počin hodný zveřejnění, tak by to mělo být založení dobrovolných hasičů v Dobřichově v roce 1888 lidmi kolem pana Čeňka Kvapila,“ řekl rozhodně.

Hlavně prý práce prvních dobřichovských hasičů, kteří se s nasazením zúčastňovali hašení tak velkých požárů, jako byl ten v roce 1897 v pečeckém cukrovaru, nebo v roce 1910 v Lučebních závodech v Pečkách či v roce 1914 v pečecké chemičce.

„To oni založili hasičskou tradici v naší obci, to oni bojovali s ohněm ve výstroji a s technikou, jež je neporovnatelná s tou, co mají k dispozici dnešní profesionálové,“ připomíná hrdě zakladatele sboru Miroslav Levíček s tím, že právě to podle něj přilákalo do hasičských řad nové členy, a mohla se tak zrodit 121 let dlouhá tradice hasičů v Dobřichově.

Martin Šnajdr