Pečečtí v minulosti zaznamenali mnoho úspěchů. Patří k nim například získání čestného praporu SH ČMS, získání repliky historického praporu sboru (věnovalo město Pečky), který se po válce již nenašel, získání nového vozidla Tatra 815 Terno CAS 24 s výrobním číslem 001 (o automobilu čtěte ZDE) nebo získání budovy staré hasičské zbrojnice do majetku sboru.

Kozlův hasičský počin - HLASUJTE ZDE.

Zajímavostí je určitě práce na historické technice. „Jedná se o její renovaci a údržbu. V současné době máme kromě jiného i dvě koněspřežné ruční stříkačky, jednu motorovou přívěsnou stříkačku z roku 1930 a přívěsnou motorovou stříkačku PPS 16 s výrobním číslem 002. V nedávné době jsme renovovali Tatru 805,“ vyjmenoval Petr Dürr, starosta Sboru dobrovolných hasičů Pečky.

Výjezdová jednotka sboru je zařazená do takzvané poloprofesionální kategorie JPO - II.

close zoom_in

HASIČSKÁ STANICE
. Po překonání mnoha technických a finančních problémů se v prosinci 1999 podařilo dokončit dostavbu hasičské stanice. Nové garáže jsou vybaveny rozvodem tlakového vzduchu pro cisternové automobily, odsáváním výfukových zplodin, ovládaným z místa nástupu strojníka do vozidla, rozvodem pro dobíjení a oživování akumulátorů ze zdroje RKB4. Vytápění je realizováno teplovodními výměníky a umístěno je v topných kanálcích pod vozidly. V garáži se rovněž nachází tzv. špinavá šatna - místo pro uložení výstroje hasičů určené k zásahům.

close zoom_in

PRAPOR
. Unikátní mají v Pečkách prapor. Na něm je tradičně zobrazený svatý Florián. Narozdíl od klasických motivů nezkrápí ale tentokrát „obyčejné“ obydlí. Přibližně před třemi lety na prapor totiž nechali dobrovolní hasiči vyobrazit dominanty města. Tedy místní radnici a vodárnu.

Technická výbava
zásahové obleky Fireman Tiger
12 kusů přetlakových vzduchových dýchacích přístrojů
motorová řetězová a rozbrušovací pila
plovoucí čerpadla
Zásahová vozidla
Škoda Felicia combi
VW Transporter
Liaz 101 CAS 25 K
Tatra 815 CAS 24
close zoom_in Petr Dürr, starosta SDH Pečky

Jak a kdy jste se k hasičům vůbec dostal?
Přivedl mě kamarád a šel jsem se jen tak podívat. Navlíkli na mě montérky a už mi to tak nějak zůstalo.

Od kdy jste starostou?
Čtyři roky.

Jste u hasičů z Peček od začátku své kariéry u sborů, nebo jste začínal jinde?
Začal jsem v Pečkách a ani bych na tom nechtěl nic měnit. Je to srdeční záležitost a asi budu v tomto směru patriot.

Nyní jsou aktuální záplavy. Zasahoval jste se svými kolegy u těch minulých? Nechystáte se vyjet i nyní?
Při minulých záplavách jsme zasahovali několik týdnů ve Štěchovicích. To, jestli pojedeme někam teď ,je v rukách profesionálních hasičů. Pokud nás operační středisko někam vyšle, jsme připraveni okamžitě vyrazit. Ono to nejde jen tak se sebrat a někam odjet. IZS je systém a je potřeba dodržovat jeho pravidla. Pak to funguje. Jsme tu proto, abychom lidem pomáhali, a když bychom někam vyrazili z vlastní vůle, můžeme chybět jinde, kde s námi velení počítá.

Berete další členy? Co musí člověk splňovat, aby se moh stát dobrovolným hasičem?
Další členy samozřejmě bereme. Členská základna je otevřená každému, kdo přijde s dobrým úmyslem pomáhat.

Chystáte něco do budoucna?
Chtěl bych se pokusit vybudovat naše malé hasičské minimuzea a pojmenovat jej po našem již zesnulém členovi Miloslavu Mašínovi, který naši tradici renovace historické techniky odstartoval a několik prvních kusů i sám renovoval. Chtěl bych to financovat z některého z grantů. Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet a odkud to půjde, protože sami to finančně neutáhneme. Ale v současnosti tady máme, přímo v našem objektu, novou Hospůdku u hasičů.