Například SDH Štítary by měl po schválení zastupitelstvem dostat cca 60 tisíc korun, které chce použít na provoz hasičské zbrojnice, na fungování kroužku Štítaráčci, na nákup vybavení, výstroje, opravu techniky, pohonné hmoty apod. Dobrovolní hasiči ze Sendražic by měli dostat 100 tisíc na opravy a revize techniky, nové nástřikové terče pro požární sport, dovybavení hasičské zbrojnice, na zřízení krizového štábu, hasičské závody, nářadí apod.

Dalším dobrákům, tentokrát SDH Zibohlavy, město hodlá dát také 100 tisíc na letní soustředění mladších žáků, na materiální, technické a provozní zabezpečení družstva mužů na soutěž v požárním sportu a mezinárodní soutěže, na nákup videoprojektoru, který by se použil pro školicí a prezentační účely sboru.

„Úspěšným žadatelem bylo i okresní sdružení hasičů Kolín, jež by mělo dostat 100 tisíc na výjezdní zasedání výkonného výboru, na setkání seniorů z okresu, na okresní kolo hry Plamen, pohár starostky okresu Kolín a závody v požární všestrannosti,“ dodal místostarosta Michael Kašpar.