„Jde o otevřenou soutěž, poměřit si své sportovní výkony si mohou přijet i nepřihlášené týmy. V letošním roce se zúčastnila družstva 34 sborů dobrovolných hasičů nejen z Kolínska, ale i dalších okresů Středočeského kraje a Prahy,“ uvedla Lída Voslářová, předsedkyně Podlipanské ligy.

Hasiče čekají závody ještě na podzim. „A to v Bulánce a Kostelci nad Černými lesy. Na závěrečné soutěži v Kostelci bude vyhlášeno současně s danou soutěží i vyhodnocení za celý ročník.

Vzhledem k dosavadním vyrovnaným výsledkům některých družstev bude do poslední soutěže klání skutečně napínavé a až zde se dozvíme, kdo se umístí na medailových příčkách,“ potvrdila Lída Voslářová.

Slavnosti v době červencových státních svátků pořádají hasiči z Červeného Hrádku každý rok.
Svátky oslavili hasiči v Červeném Hrádku sportem i zábavou

A ani letos nebude chybět tradiční Hasičský ples Podlipanské ligy, který se uskuteční v sobotu 19. října v zásmucké sokolovně. „Zde se každoročně se sezonou loučí průměrně 500 hostů nejen z řad soutěžících, trenérů, vedoucích a organizátorů ligy, ale i příznivců, fanoušků a široké veřejnosti,“ doplnila Lída Voslařová.

Vše o činnosti Podlipanské ligy, termínech soutěží i výsledků z nich, je možné se dočíst na webu ligy, současně také i na Facebooku či Instagramu.

Vodní záchranná služba, nácvik záchrany tonoucího. Ilustrační foto.
Komplikace pro plavidla: neviditelné hlavy plavců