„Když jsem jel do práce, tak při zavírání vrat jsem zaslechl divné praskání a hučení, což mě zarazilo,“ vybavuje si i dnes v živé paměti ono ráno. Tyto zvláštní zvuky ho zarazily, proto se běžel přibližně tři sta metrů podívat, co se děje. „Čím více jsem se blížil k cíli, tak se hluk zesiloval,“ doplňuje starosta sboru. Po chvíli spatřil hořící usedlost – stodolu, která byla napojena na obytný dům.

Kozlův hasičský počin - HLASUJTE ZDE.

Ihned poté vyhlásil elektronickým spuštěním poplach a během chvíle přijel i zbytek hasičského sboru s technikou. „Usedlost byla dobře zajištěna proti krádeži, měli jsme tak velký problém dostat se tam,“ vypichuje. Po vyvrácení vrat ihned začali hasit a snažili se také vniknout do obydlí. „V domě totiž občas přespával stařec, jehož to byl rodný dům,“ vysvětluje Jiří Fanta. I přes silné bouchání do oken a dveří z domu nikdo nevyšel, zasahující hasiči se tedy domnívali, že stařec ve svém obydlí není. Soustředili se tak na hašení ohně a zejména na to, aby obytný dům, ke kterému byla stodola přistavěna, neshořel. To se nakonec podařilo.

Jaké však čekalo zasahující hasiče překvapení po příjezdu profesionálů z Kolína. „Z domu vyšel rozespalý stařec, který nic netušil,“ vypráví Fanta. Stařec byl nakonec rád, že zachránili jeho dům a zejména zdraví.

„Jak jsme nakonec zjistili, tak byl hluchý,“ uzavřel Jiří Fanta a vysvětlil tím, proč nereagoval na jejich pokusy dostat se do budovy. Na místě shořelé stodoly stojí dnes již nová.

Martin Šnajdr