V kategoriích chlapců i dívek soupeřilo po 15 sedmi až osmičlenných družstvech – a všechny středočeské týmy se vešly do první pětky. Jak celkovému pořadí dorostenců, tak dorostenek sice vévodili domácí zástupci, ze sousední obce Bludov, hnaní vpřed i podporou publika složeného především z místních, Středočeši ale vybojovali obě stříbra. Mezi dívkami skončila druhá Tuhaň a čtvrtá Písková Lhota; šestou příčku pak v celostátním klání vybojovaly Pražanky z Dolních Měcholup. Dorostenci z Pískové Lhoty pak byli druzí a čtvrté místo získal tým Střezimíře; Pražané, v tomto případě z Písnice, obsadili osmou pozici.

Požární sport zahrnuje testy z teoretických znalostí zaměřených na hasičské a záchranářské vědomosti, které všechny středočeské týmy zvládly bez trestného bodu. Podle slov mluvčí Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Ireny Špačkové to zdaleka ne vždy bylo samozřejmostí; obzvlášť mezi dívkami, kdy z patnácti soutěžících týmů jich na teorii zaškobrtlo hned šest (v chlapecké kategorii čtyři – a chyb bylo méně). Vlastní sportovní disciplíny zahrnují štafetu 4x100 metrů (s překonáním okna, atletické překážky, s napojením hadicového vedení a přenesením hasicího přístroje), běhy jednotlivců na 100 metrů s překážkami a požární útok (kdy jde o rozvinutí hadic a stříkání na terč; to vše na čas). V případě štafety i požárního útoku mají družstva dva pokusy, z nichž se počítá ten lepší.

Právě v požárním útoku, který je nejen nejatraktivnější pro diváky, ale také se označuje za královskou disciplínu, dorostenci z Pískové Lhoty excelovali v celorepublikovém měřítku. „V této neočekávanější disciplíně si nejlépe vedl tým SDH Písková Lhota s časem 26,96 sekundy a odsunul Bludov na místo druhé (28,13 sekundy); třetí místo získal SDH Střezimíř (29,85 sekundy),“ potvrdila Špačková, jak se Středočechům dařilo. Další vyhrané disciplíny ale v konečném součtu umožnily radovat se z celkového zlata právě Bludovským. Mezi děvčaty se Středočeškám v požárním útoku dařilo méně: dívky z Tuhaně byly páté a z Pískové Lhoty sedmé; stále ale v lepší polovině startovního pole.