Soutěžilo se v disciplínách štafeta dvojic, štafeta 4 x 60 metrů, požární útok, požární útok CTIF pro starší účastníky a štafeta 400 metrů CTIF také pro družstva starších žáků. Ne všechna družstva mají tréninkové zázemí a vybavení, jež jim neumožňuje dostatečnou přípravu na všechny disciplíny hry Plamen, některá mají zase méně členů.

Proto se soutěž konala ve dvou variantách. První byl Okresní pohár mladých hasičů jakožto nepostupová část, druhou pak okresní kolo hry Plamen coby postupová část. Z druhé jmenované pak vítěz postupuje do vyšší soutěže, tedy do krajského kola hry Plamen. Měřilo se ale všem stejně. Aby byla jistota přesného výsledku, měření se provádělo ručně, elektrickými stopkami i elektrickou časomírou.

Krajské kolo čeká Klučov a Kšely

„V sobotu své síly přijelo poměřit na 250 závodníků z řad naší mládeže. Vítězové jsou v kategorii mladších žáků Sbor dobrovolných hasičů (SDH) Starý Kolín A a v kategorii starších žáků SDH Klučov. Pouze vítěz ve starší kategorii bude reprezentovat na Krajském kole Plamen v Mladé Boleslavi. Okresní pohár získalo družstvo z Klučova,“ popsala úspěchy starostka hasičů Kamila Havlínová.

„Za družstva dorostu uspěly SDH Kšely a SDH Klučov, tato družstva taktéž zamíří na na Krajskou soutěži dorostu v Mladé Boleslavi,“ dodala Havlínová.

V kategorii dospělých čekaly na závodníky tyto disciplíny: štafeta, 100 metrů překážek a požární útok. Po součtu trestných bodů bude reprezentovat na Krajském kole v požárním sportu tentokrát v Kutné Hoře družstvo žen SDH Kšely a družstvo mužů SDH Klučov.

„Gratulujeme všem závodníkům a ať se jim v krajských kolech daří. Současně je třeba poděkovat všem dobrovolníkům z řad rozhodčích, technické čety i samotnému organizačního štábu, kteří věnovali těmto soutěžím celý víkend,“ zakončila Kamila Havlínová.