Pro šedesát dětí z šesti sborů dobrovolných hasičů byla připravena dárková taška, ve které kromě sladkostí a drobných dárků nalezly i pracovní sešity z Asociace Záchranný kruh, aby s nimi mohli jejich vedoucí formou hry probírat témata nejen okolo rizika požárů, ale i osobního bezpečí a dopravní výchovy.

„Vždy se snažíme vymyslet v rámci cen pro družstvo i něco, co opravdu využijí – v loňském roce například obdržely všechny děti provázky na uzlování," upřesnil Miloslav Okleštěk, člen českobrodského sboru dobrovolných hasičů.

V rámci soutěžního dne startovalo mimo soutěž i družstvo, ve kterém byly i děti do tří let. Stejně tak se na start tradičně postavili i vedoucí družstev, kteří se nejdříve rozlosovali, kdo s kým poběží, a následně si i vylosovali, který post obsadí. A aby nebylo jedno družstvo obsazené, doplnila je hlavní rozhodčí a zdravotnický záchranář, který na celou akci dohlížel.

„Bez finanční podpory Města Český Brod a Krajského úřadu Středočeského kraje bychom tento sportovní den hasičských přípravek (nejen) okresu Kolín nemohli uspořádat. A proto jim patří velké díky, stejně jako dalším partnerům, kteří nám poskytli ceny pro děti,“ zdůraznila Lída Voslářová, starostka Sboru dobrovolných hasičů v Českém Brodě.