V loňském roce zavítalo do malé obce v kolínském okrese přes 230 soutěžících, v letošním roce i přes nepřízeň počasí nakonec dorazilo 210 účastníků. Z tohoto počtu bylo více něž 140 hasičů z řad mládeže do 15 let. Povzbudivé pro klučovský sbor může být i fakt, že více jak 50 soutěžících je z řad místních hasičů.

Počasí z počátku soutěži moc nepřálo, ale s ohledem na překážky, bylo podstatné, že neprší. Odpoledne se mezi mraky objevilo sluníčko, a tak si soutěž všichni nakonec užili.

Soutěž se již třetím rokem koná na obecním hřišti a není již poplatná svému názvu Klučovská ulice. K této změně došlo z důvodu neustálého nárůstu závodníků zejména v mládežnických kategoriích.

A vítězové jednotlivých kategorií? Přípravka: Filip Šmajda ze Starého Kolína, mladší žáci: Karina Mikytyuk ze Starého Kolína a Pavel Bílek z Uhlířských Janovic, starší žáci: Nela Bížová ze Starého Kolína a Vlastimil Trnka z Uhlířských Janovic, dorost: Vendula Bílková a Jakub Vyhnánek z Uhlířských Janovic, ženy: Anna Potěšilová z Tehova, muži: Michal Havlín z Klučova.