„Jednalo se o 3. kolo 2. ročníku Středoškolské ligy v disciplínách TFA. Pořadatelská města se pokaždé střídají. Soutěže se zúčastnili žáci a žákyně z 10 škol nabízejících studijní obor Požární ochrana z celé České republiky, konkrétně z Kladna, Příbrami, Plzně, Českých Budějovic, Pardubic, Semil, Kolína, Čáslavi, Karviné a Strážnice,“ sdělil pedagog a pořadatel závodu Jakub Lukeš ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště, Kladno, Dubská.

Kluci a holky měli za úkol například roztahování a smotávání hadic, údery kladivem v hammer boxu, transport figuríny, přenášení závaží na vzdálenost, skok přes dřevěnou bariéru.

Na místě problémového domu ve Školské ulici už je jen prázdný pozemek.
Problémový dům ve Školské ulici šel k zemi. Co bude s pozemkem, ještě není jasné

Co se týká výsledků letošního klání, na start soutěže se tentokrát postavilo 58 kluků a 21 děvčat. Zlato z Vinařic si odvezl v kategorii mužské Michal Švadlák ze SPŠCH Pardubice a v kategorii žen nejlépe uspěla a zlato pro svoji školu vybojovala Tereza Kodetová ze SPŠ dopravní, Plzeň. Stříbro putovalo na Kolínsko. Na druhém místě se umístila zástupkyně OSŠP Kolín Viktorie Lukešová.