V kategorii mladších žen, označované písmenem A, se týmu SDH Písková Lhota I povedl historický úspěch, informovala v pondělí mluvčí Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Irena Špačková. „Děvčata získala ve nabité konkurenci přítomných družstev stříbrnou medaili,“ ocenila.

V Broumech se uskutečnilo další kolo Brdské ligy.
PODÍVEJTE SE: Brdská liga. Hasiči soutěžili v Broumech v požárním útoku

Vedoucí družstva Jana Štoková připomněla, že se podařilo naplnit cíl zvládnout soutěžní pokus co nejdokonaleji. Trestné body totiž přicházejí za každou chybičku. „Chtěly jsme dát pokus bez trestných bodů, což se nám povedlo; čas ve štafetě se nám také vydařil. Hodně týmů za námi mělo trestné body, což nás posunulo až na druhé místo,“ pochvaluje si Štoková. A jedním dechem oceňuje úžasnou atmosféru, kdy hasičky hnala vpřed podpora přátel a fanoušků. Družstvo SDH Písková Lhota II pak rovněž kategorii „ženy A“ vybojovalo šestou příčku. Muži z Pískové Lhoty skončili třiatřicátí; také v kategorii A.

Mluvčí Špačková připomněla, že neuvěřitelnou atmosféru na stadionu si užívala i družstva, která startovala na mezinárodní hasičské soutěži vůbec poprvé. „V kategorii ženy B to bylo například družstvo žen z SDH Kolešovice,“ upozornila na tým, který si nakonec vyběhal deváté místo. Vedoucí družstva Jarka Čečrdlová účast s takovýmto výsledkem označila za splněný cíl. „Věnujeme se klasickým disciplínám teprve dva roky – a v Celje jsme dosáhly svého nejlepšího soutěžního času, i když nám přibyly nějaké trestné body,“ konstatovala. „Moc jsme si užily atmosféru, přestože nervozita už během tréninků fungovala. Obavu z naplněných tribun jsme měly, ale nakonec jsme zjistily, že to byl skvělý zážitek,“ připomněla i ona, že publikum bylo úžasné.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Součástí soutěží ve Slovinsku byly i atletické disciplíny s hodnocením jednotlivců a požární útok družstev se stříkáním vody do terčů.