V první pětačtyřicetiminutovce si sice gól nezakřičeli, to ale neznamená, že šance neviděli. Hrálo se hodně svižně, a když Českobrodští nevyužili svou územní převahu v úvodních dvaceti minutách, kdy posílali do vápna jeden centr za druhým, mohli o deset minut později udeřit hosté. Jejich kapitán Vobořil ale pálil z 25 metrů vedle levé šibenic. Dvě minuty na to ho z šestnáctky střelou těsně nad břevno napodobil Petlička.

Do druhého poločasu pak domácí vlétli jako uragán. V 48. minutě přetažený centr trefil z první nechytatelně do pravé šibenice Marek. Po dalších čtyřech minutách na ukazateli skóre svítilo 2:0 po povedené střele Jindřicha, který s pomocí teče překonal bezmocného brankáře Kellera.

I přesto došlo na penaltový rozstřel, protože v 70. minutě snížil Poběrežský a pět minut před koncem srovnal hlavičkou na zadní tyč Matysík – 2:2.

Po penaltách se nakonec radovali domácí (4:3), kteří i nadále drží druhé místo v tabulce.

„Ačkoliv jsme během pěti minut prohrávali 0:2, nepřestávali jsme věřit, že se nám může povést něco podobného jako na podzim doma, kdy jsme Český Brod porazili trefou v samotném závěru 3:2. Tady se nám podařilo jen vyrovnat a jen škoda, že hráči, kteří odehráli úžasný zápas, to pak v penaltovém rozstřelu nepotvrdili,” litoval hostující kouč Jiří Kafka.

„Věděli jsme, že Ostrá má kvalitní tým a ten to tady jen potvrdil. Škoda, že jsme je po chybě gólmana nechali snížit. Makovský měl krátce na to šanci zvýšit na 3:1 a bylo by zápase,” konstatoval po vyhraném penaltovém rozstřelu domácí trenér Zdeněk Šmejkal starší.

„Na divizní poměry nadstandardní zápas, který nic nepostrádal. Myslím si, že se všem fandům musel líbit. Penaltový rozstřel, to je loterie, ve které se štěstí přiklonilo na naši stranu,” s úsměvem dodal prezident domácího SK Luboš Holý.

Branky: 48. Marek, 52. Jindřich – 70. Poběrežský, 85. Matysík. Poločas: 0:0.
Český Brod: Polomský – Moravec (90. Slicho), Marek, Hrdlička, Carda – Makovský, Skořepa, Medek, Suk (46. Gajdasz) – Fikejz (78. Šmejkal) – Jindřich. 

(Mojmír Strachota mladší)