Minulý týden to konečně prásklo a stále drží! Co a komu? Matěji Zmátlovi forma stále drží. Právem mu patří titul střelec víkendu kolínského klubu. V sobotu obsadil v základním závodu VzPu60 druhé místo s výsledkem 622,6 bodu, pouhé tři desetiny od osobáku. Ve finále téměř získal skalp kolínského odchovance a olympionika Filipa Nepejchala a skončil těsně druhý. V neděli se mu také dařilo a obsadil nepopulární čtvrté místo s jen o tři body horším nástřelem, než měl v sobotu. Jen tak dál…

Lukáš Novotný se v sobotu představil ve VzPu40 a obsadil třetí místo. Přestože nástřel nebyl nejhorší, tak se stále pere s hlavou, která ho připravuje o lepší výsledky. V neděli si vyzkoušel první ostrý závod VzPu60. Stanovil si osobák, jak jinak, ale osobně spokojen nebyl. Na druhou stranu možnosti ke zlepšení tu rozhodně jsou.

Báře Hájkové se relativně povedla sobotní VzPu60, ale v neděli ve VzPu40, jako by ji chyběla šťáva. Zatím se tak trochu hledá, ale je začátek sezony a už v minulosti předvedla, že se umí postupně zlepšovat.

Jiří Mejda stále čeká na prásknutí, motá se kolem 380 bodů a chtělo by to posun alespoň k 390 bodům.

Denisa Vadinská sice začíná plnohodnotnou sezonu, ale honí moc zajíců najednou. Chtělo by se to soustředit hlavně na VzPu40 a výsledky by mohly přijít. Zatím také čeká na přiblížení se k osobáku.

Libor Vadinský jako jediný náš pistolář sice držel prapor statečně, ale bylo vidět, že jde o první závod v sezoně. Další závody, doufejme i s kompletní partou, budou lepší a lepší.

Ještě jeden postřeh k závodům, který sice nepatří kolínským střelcům, ale stojí rozhodně za zmínku. Aneta Brabcová z Olympu Plzeň dala neuvěřitelných 634,0 bodu ve VzPu60. Být to na oficiálních závodech ISSF, padl by světový rekord. Aktuální světový rekord 633,4 body drží ZHU Yingjie z Číny, který stanovila 9. května 2018 na závodech Světového poháru ve Fort Benning (USA). Přesto úžasný výkon a blahopřejeme!