„První poločas byl herně vyrovnaný. Bohužel jsme na jeho konci dostali po standardce gól do šatny, kdy jsme nepokryli Ansumu," uvedl trenér Kolína Ladislav Bobek.

Bývalý kanonýr Českého Brodu byl však poslední z domácího výběru, kdo mířil do černého. Pak se již trefovali pouze hosté.

„Ve druhé půli jsme museli trošku změnit rozestavení a víc přidat na důrazu. Nakonec se nám to podařilo otočit. Nejprve jsme po rohu vyrovnali a pak přidali další dvě branky. Za druhý poločas jsme si vítězství určitě zasloužili," podotkl Bobek.

Výhra je o to cennější, protože Benátky jsou farmou Mladé Boleslavi a proti Kolínu byly posíleny. „V brance byl z ligového kádru Diviš a v poli Vraštil, Skácel a Chramosta. Ale jsou to hráči z masa a kostí, takže když se na ně hraje trošku důrazně, dá se proti nim hrát. Dnes se o tom hráči přesvědčili," dodal.

Kolín má před sebou anglický týden. Po výhře v Benátkách se ve středu 19. srpna představí v předehrávce 4. kola v Jirnech a v neděli se konečně ukáže vlastním fanouškům. A zápas to bude pikantní. Přijede Viktorka Žižkov, která ještě v loňské sezoně hrála druhou ligu, navíc ji vede bývalý trenér Kolína Roman Veselý a v útoku ukazuje své umění Jan Štoček.

Branky: 45. Ansuma – 73. Jukl, 79. Kučera, 88. Tvrzník. Rozhodčí: Kalenda. ŽK: 3:3. Diváci: 500. Poločas: 1:0.

Kolín: Vízek – Seifert, Biško, Šourek (71. Bláha), Nešpor – Brunclík, Kučera, Jelínek, Dostálek – Jukl (83. Tvrzník), Veselý (90+1. Vejr).