FK Kolín – Rapid Liberec 2:1

„Od samého začátku utkání jsme byli lepším týmem, lépe jsme se pohybovali, kombinovali a drželi míč, přesto se nám z několika šancí podařilo skórovat pouze díky Šafrankovi. Do druhé půle jsme šli s cílem co nejdříve utkání rozhodnout, bohužel po individuální chybě jsme inkasovali. Přesto nás to nepoložilo a po jednom ze závarů v pokutovém území soupeře jsme rychle odpověděli. Zpětnou přihrávku Mihovského využil Ondra Martínek. Poté, jakoby nastal zlom a my ne a ne vstřelit rozhodující branku. Hostující brankář nás několika skvělými zákroky vychytal, a co nechytil, to jsme trestuhodně zazdili," uvedl asistent kategorie U19 Jaroslav Havrda.

„Soupeř se dostal jen k několika náznakům. I když se v dnešním utkání našlo opět několik nedostatků, myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli a jsme spokojení. Doufáme, že navážeme na nějakou dlouhodobou sérii bez prohry, protože u nás je diametrální rozdíl hrát doma a venku," podotkl Havrda.

Branky: 6. Šafranko, 54. O. Martínek –  51. Jícha. Poločas: 1:0.
Sestava: Dědek – Jonáš,  Herčík, Nekvinda, Šindelář (54. Daněk) – Bora (60. Krumholc), Veselý, Štukhejl (77. Hubáček), O. Martínek  (85. D. Martínek) – Šafranko (51. Mihovský), Linhart.

Chrudim – FK Kolín 5:0

„Po vyrovnané první půli, kdy domácí byli efektivnější v koncovce a my své vytvořené příležitosti nevyužili, jsme odcházeli do šaten z jednogólovým mankem. Leč ihned v úvodu druhé půle vytvoříme neuvěřitelné individuální hrubky a darujeme soupeři pohodové vítězství," kroutil hlavou trenér sedmnáctky Karel Holeček.

Sestava: L. Kmoch (40. Hanuš) – Adámek, Radek Fink, Jizba, Lindner (70. Klatka) – Matějka, D. Kmoch, Martikán, Jedlička – Roman Fink (40. Růžička), Ramšák. Poločas: 1:0.

Chrudim – FK Kolín 3:0

„První zápas, ve kterém jsem byl výrazně nespokojen s výkonem a samotným přístupem některých hráčů.  Špatný vstup do utkání umocnila první branka, která padla z jednoznačného ofsajdu. Druhá z penalty, která byla oprávněná. V prvním poločase byli domácí jasně lepší a „zaslouženě" vedli. Uvozovky uvádím z důvodu, že jsem nepochopil neodmávání jasné ofsajdové pozice," uvedl trenér šestnáctky Vít Caudr.

„Druhý poločas přišlo naše mírné zlepšení, ale byl to soupeř, který po chybě našeho hráče stojícího v brance, vstřelil třetí rozhodující branku. Minimum slušných individuálních výkonů a velmi špatný výkon kolektivní. To jsou faktory porážky. Soupeř byl lepší, lépe se pohyboval a projevil větší chuť do hry. Zklamáním bylo i rozhodování utkání, které bylo zatím jednoznačně nejhorší," dodal Caudr.

Sestava: Lacina – Klatka,  Jelínek, Šamša (46. Skořepa),  Potůček – Karban, Jehlička, Kainar, Hanzl (49. Černý) –  Růžička (58. Chocholáč), Hybner. Poločas: 2:0.